09.08.2019

Goodyear Eagle F1 SuperSport prekonali konkurenciu

Doslova zažiarili v najnovšom teste veľmi vysoko výkonných pneumatík.

Spoločnosť Goodyear oznamuje, že jej nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport obsadili prvé miesto v historicky prvom teste veľmi vysoko výkonných pneumatík (Ultra Ultra High Performance; UUHP). Test podstúpili v réžii Tyre Reviews, čo je najvýznamnejší webový portál špecializujúci sa na hodnotenie pneumatík.

Pri testoch na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde sa hodnotili pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin. Rozsiahly test prebiehal na vozidle BMW M2 s pneumatikami 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu a pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík.

Bolo to hodnotenie ovládateľnosti za sucha i za mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča, najmä s prihliadnutím na subjektívne pocity skúšobných jazdcov.

Pneumatiky, ktoré ťažia z pretekárskych skúseností značky Goodyear, pri teste ponúkli nielen vynikajúcu priľnavosť a ovládateľnosť, ale dosiahli skvelé výsledky aj vo všetkých kategóriách a obsadili najvyššiu priečku na stupni víťazov.

Jonathan Benson, majiteľ Tyre Reviews, nové pneumatiky Goodyear Eagle F1 SuperSport ohodnotil veľmi vysoko a vo svojej správe uviedol, že si „skvelým spôsobom viedli pri hlavných testoch ovládateľnosti na suchu a na mokre a dávali vodičom skvelý pocit pri riadení a rovnováhu za všetkých podmienok“.

„Nové Goodyear Eagle F1 SuperSport predstavujú novú vážnu konkurenciu pre značky Michelin a Continental, ich výrobkom sa blížia vo všetkých kľúčových oblastiach, pričom samy úplne vynikajú v kategórii ovládateľnosti na mokre,“ pokračoval Jonathan Benson.

Zďaleka najviac zapôsobili Eagle F1 SuperSport v disciplíne ovládateľnosti na mokrom povrchu. Nové pneumatiky Goodyear v nej úplne vynikli; ponúkli skutočne neutrálnu rovnováhu medzi prednou a zadnou časťou vozidla a súčasne vynikajúcu priľnavosť na celom okruhu.

Mike Rytokoski, Chief Marketing Officer osobných pneumatík Goodyear v Európe, k výsledkom testov dodal: „ Sme výsledkami testu nadšení. Vedeli sme síce, že máme v rukách vynikajúce pneumatiky, už keď sme ich na začiatku roka prvýkrát predstavovali, ale až ocenenie ich kvalít zo strany tak vplyvného a dobre informovaného webového portálu ako je Tyre Reviews nám prakticky potvrdzuje, aké skvelé úžitkové vlastnosti nový rad ponúka.“


AUTOR: © Zoznam/Jozef Vydra

Komentáre k článku