2024-06-13 10:00:00
Ilustračný obrázok VAM
Ilustračný obrázok VAM
Zdroj: VAM Security

Zlodeji áut zase úradovali v Bratislave. Toto zariadenie ich ale opäť zastavilo.

Na zabezpečovací systém slovenskej výroby boli opäť prikrátky.

Majiteľ bieleho VW Golf 7. generácie mal šťastie v nešťastí. V bratislavskej Dúbravke sa 14. januára pokúsila dvojica zlodejov o ukradnutie tohto vozidla. Našťastie mal v ňom majiteľ nainštalované zabezpečenie VAM System, vďaka čomu sa im ho nepodarilo ukradnúť ani po 3,5 hodinách snaženia.

Zlodeji najprv vytrhli spínaciu skrinku. Následne vymenili riadiacu jednotku za svoju a cez ňu sa pokúsili vozidlo naštartovať. To sa im ale kvôli dodatočnému zabezpečeniu nepodarilo, aj keď to pravdepodobne skúšali viackrát.

Aby neodišli s holými rukami a dlhým nosom, zobrali so sebou aspoň pôvodnú riadiacu jednotku.

Počet pokusov o krádež rastie

So zhoršujúcou ekonomickou situáciou na Slovensku sa zvyšuje počet ukradnutých áut. Aj v známej skupine na Facebooku, venujúcej sa pátraniu po odcudzených vozidlách, sa vyskytuje čoraz viac príspevkov so žiadosťou o pomoc.

Ako si aj napriek ochrániť automobil v týchto neľahkých časoch? Podobne ako majiteľ vozidla VW Golf. Investujte do dodatočného zabezpečenie VAMPIRE Lite. Ten sa hrdí statusom doteraz neprekonaného zabezpečenia.

Zdroj: Zetak PR VAM

Čím je VAMPIRE Lite výnimočný?

VAMPIRE Lite je 7-cestný imobilizér, ktorý pod elektromechanickou kombináciou dokáže v aute naraz blokovať až 7 jeho častí. Tým zaručuje 100 % ochranu pred akýmkoľvek spôsobom krádeže.

Zlodeji nepochodia ani v prípade, ak:

• použijú rušičku GPS/GSM/GPRS signálu,

• použijú čítačku kódov či diaľkových ovládaní,

• vymenia spínaciu skrinku,

• vymenia riadiacu jednotku motora,

• vymenia palubnú dosku,

• použijú duplikát štartovacieho kľúča.

VAMPIRE Lite funguje na 2 princípoch:

  1. Princíp unikátnosti

Každé auto má zabezpečené iné časti. Zlodej vďaka tomu nedokáže systém identifikovať ani v prípade, ak by si rovnaký model auta s nainštalovaným VAMPIRE Lite rozobral doma v garáži.

  1. Princíp kombinatoriky

Príliš veľa možností, málo času. Na to, aby zlodej ukradol auto zabezpečené týmto systémom, by potreboval dlhé hodiny, čo štandardne nie je pri krádeži vozidla možné.

VAMPIRE Lite je navyše možné rozšíriť o modul VAM Akustik, vďaka ktorému bude automobil zabezpečený aj proti ďalším technikám kradnutia ako:

naloženie, ťahanie, tlačenie, zdvíhanie, nakláňanie, krádež kolies, vniknutie do motorovej časti, vniknutie do interiéru vozidla či do batožinového priestoru.

Zdroj: PR VAM

Bez mesačných poplatkov a aktualizácií

VAMPIRE Lite predstavuje jednorazovú investíciu do zabezpečenia vozidla. Namontovať si ho môžete dať v pobočkách v Bratislave, Nitre, Banskej Bystrici, Poprade a Prešove. Požiadajte o nezáväznú cenovú ponuku na https://vam-system.sk/


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: PR VAM Security

Komentáre k článku


Stream naživo