2015-01-22 14:10:00
Volkswagen wurst
Volkswagen wurst
Zdroj: www.adventuremedia4u.de, www.myheimat.de, elschner2013.alfahosting.org, forums.aussieveedubbers.com,

Volkswagen vlani vyrobil viac párkov než osobných áut. Dáte si jeden Volkswagen?

Mnohé automobilky okrem áut vyrábajú aj rôzne iné produkty, ktoré s vozidlami majú len máločo spoločné. Výnimkou nie je ani koncern Volkswagen.

Volkswagen vlani vyprodukoval viac párkov a klobások než osobných áut kľúčovej značky VW. Informoval o tom denník Die Welt.

Kmeňová fabrika vo Wolfsburgu vlani vyprodukovala 7,8 milióna rôznych druhov párkov a klobások, čo predstavuje medziročné zvýšenie približne o 10 %. Curry klobásky so 6,3 milióna kusov mali na odbyte mäsových výrobkov VW najväčší podiel. Pre porovnanie: kľúčová značka VW vlani predala 6,12 milióna osobných vozidiel.

"Moja vďaka patrí zhruba 30 zamestnancom mäsiarstva, ktorých vysoké nasadenie umožnilo tento výrazný rast," povedal gastronomický šéf VW Martin Cordes. VW vyrába mäsové výrobky vo vlastnej réžii a distribuuje ich nielen do vlastných jedální a továrenskej predajne, ale aj v maloobchode. Na baleniach stojí poznámka: originálny diel VW.

Cordes dodal, že rastový impulz prišiel z nových podnikových reštaurácií, predaja v supermarketoch v regióne okolo Wolfsburgu a z nového produktu s názvom Heaven and Hell (nebo a peklo). Podľa prieskumov v nemeckých jedálňach sa najväčšej obľube tešia rezne, curry klobásky s hranolčekmi alebo cestovinami.

Zdroj: www.adventuremedia4u.de, www.myheimat.de, elschner2013.alfahosting.org, forums.aussieveedubbers.com,

jh
ZDROJ: TASR

Komentáre k článku


Stream naživo