16.07.2021

V Bratislavskej MHD si dávajte pozor. Táto zmena vás môže bolieť

Keď nestlačíte tlačidlo, dvere sa neotvoria. Tak pozor na čelný kontakt so zatvorenými dverami.

Cestujúci v MHD v Bratislave si už zvykli, že sa im dvere na vozidlách otvoria automaticky. Od pondelka nás čaká zmena. Podľa vyjadrenia DPB je dôvodom na zmenu obmedzenie úniku chladného klimatizované vzduchu z kabíny.

V bratislavskej mestskej hromadnej doprave (MHD) od pondelka (19. 7.) obnovia takzvané dopytové otváranie dverí vo vozidlách. Cestujúci si tak pred nastupovaním a vystupovaním otvoria dvere stlačením zeleného či žltého tlačidla, ktoré je umiestnené na dverách alebo v ich blízkosti. TASR o tom informoval hovorca Dopravného podniku Bratislava (DPB) Martin Chlebovec.

Od pondelka zároveň DPB obnoví automatické zatváranie dverí vo vozidlách MHD, ktoré sú ním vybavené. Dopravca cestujúcich žiada, aby sa v týchto vozidlách po nástupe nezdržiavali v priestore dverí, pretože tým bránia ich zatvoreniu.

"Opatrenia znížia únik vychladeného klimatizovaného vzduchu z vozidiel počas ich státia v zastávkach a zvýšia tak komfort vo vozidlách pri cestovaní," spresnil Chlebovec. DPB ich zavádza pre zlepšenie pandemickej situácie na Slovensku.


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: TASR

Komentáre k článku