11.11.2018

FOTO: Fiat Fastback – Koncept auta typu SUV Coupe má viesť k reálnemu autu

Fiat Fastback vznikol v Brazílii a svoju výstavnú premiéru zažil na autosalóne v Sao Paulo.

 

Fiat Fastback je koncept športovo orientovaného SUV s pozvoľne sa zvažujúcou líniou strechy v štýle štvordverového kupé. Ide o typického predstaviteľa populárneho podsegmentu, ktorý označujeme ako SUV Coupe. Vozidlo vzniklo v brazílskom dizajnovom centre značky Fiat a má predznamenávať sériový model založený na štýlovom pikape menom Toro.

Mimochodom, Toro je pikap s celkovou dĺžkou 4,91 metra, ktorý je jedným z dôvodov prečo predstavil Volkswagen v Brazílii koncept pikapu menom Tarok. Toro je štýlový pikap, ktorý väčšmi potláča svoju pracovnú stránku v prospech dizajnu a multifunkčnosti. Ide o zaujímavý hybrid medzi osobným autom a praktickým pikapom. Toro je v Brazílii dostupné s 1,8 litrovým benzínovým štvorvalcom a 2,0 litrovým naftovým motorom.

Práve na platforme Tora by mal stáť model menom Fastback. Ten má ukazovať budúce smerovanie značky. Úprimne povedané, takto dizajnované auto môže Fiatu závidieť nielen Alfa Romeo ale tiež Maserati. Presne toto je typ vozidla, ktorý by sa obom značkám hodil. Nielen Levante, ale aj Stelvio by takýto variant iste privítali, najmä preto, lebo by prilákal nových zákazníkov.

Dizajn Fiatu Fastback v sebe spája históriu značky s modernými krivkami. Stručne a skrátka – Fiat v Brazílii žije, bodaj by sa takýchto Fiatov dočkali aj európski zákazníci. Auto by sa malo dostať do sériovej výroby v roku 2020. Či sa dostane aj na iné trhy ako ten brazílsky je záhadou.


AUTOR: © Zoznam/jh

Komentáre k článku