30.07.2020

SEAT Leon oficiálne uvedený na slovenský trh. Pekné ceny a uvádzacie bonusy

SEAT tento týždeň oficiálne uviedol model Leon na náš trh.

Prvé kúsky nových Leonov už brázdia slovenské cesty. Po prvých dojmoch s predprodukčnými vozidlami prichádza čas na prvé testy. Jeden červený Leonid parkuje aj v redakcii Podkapotou, test priveziem čoskoro.

Leon štartuje na cene 15 990,- vo výbave Reference. Už základná výbava ponúka asistenčné systémy pre núdzové brzdenie, základné Full LED Eco svetlomety, 8,25 palcový displej infotainmentu, Kessy bezkľúčové štartovanie, klimatizáciu Climatronic, tempomat, či hmlovky použiteľné aj na statické prisvecovanie zákrut. Základná cena platí pre motor 1,0 TSI s výkonom 66 kW. Za 81 kW si priplatíte 560 eur. Vo výbave Reference nájdete ešte aj dvojlitrový naftový motor 2,0 TDI s výkonom 115 koní. Vyzerá to na firemný ideál.

Ak túžite po inom, prípadne po automatickej prevodovke, hor sa k vyššej výbave Style. Tá je bohatšia a od začiatku v nej máte 16-palcové zliatinové disky, 3-zónovú automatickú klimatizáciu, asistenčné systémy v balíku Safe and Driving Pack M, winter pack a parkovacie senzory vzadu. Style je za 17 990 eur s motorom 1,0 TSI s výkonom 81 kW.

Čo je ale podstatnejšie, na Slovensku najpopulárnejšia motorizácia 1,5 TSI 96 kW je za 19 250 eur. Automatická prevodovka DSG je len s vyšším výkonom a len pre mild-hybridné verzie. Tá stojí 23 710 eur. Ak by ste chceli Style s naftovým motorom, máte to za 21 220 eur.

Výbava FR štartuje s motorom 1,5 TSI 96 kW na úrovni 20 750 eur.

K prvým 100 predaným autám na Slovensku SEAT ponúka balík Premium s doplnkovými prvkami pre každú výbavu zadarmenko, teda grátis. Platí, že čím vyššia výbava, tým väčší balík doplnkov. Doplnky zdarma som už pri jednotlivých výbavách uviedol ako súčasť štandardnej výbavy. SEAT zatiaľ nevie, či doplnky bude môcť ponúkať bezodplatne aj po prvých sto predaných automobiloch. Ale isté je, že ide o 100 kusov hatchbackov a 100 kusov kombi modelov, ktoré sa na Slovensko ešte len chystajú a prídu do konca leta.


AUTOR: © Zoznam/jh

Komentáre k článku