15.02.2020

Poriadne opitý chodec skončil pod kolesami auta

15. februára – Chodci, chodci, chodci – myslite viac na seba, na svoje zdravie a život.

      V zimnom období, najmä v čase zníženej viditeľnosti dochádza častejšie k dopravným nehodám s účasťou chodcov. Práve k takejto nehode došlo v okrese Stará Ľubovňa, kde v Kamienke zachytilo auto 72-ročného, ako sa neskôr ukázalo, pod vplyvom alkoholu sa pohybujúceho chodca.

     V priamom úseku cesty náhle vošiel z chodníka na pravej strane do jazdnej dráhy auta chodec. Vodič ho zachytil pravým spätným zrkadlom.

      Podgurážený chodec skončil so zlomeným predkolením. Ako informovala prešovská krajská polícia, vodičovi alkohol nezistili, chodec však nafúkal 1,83 promile alkoholu. Nehodu podľa polície zavinil chodec.

      Zákon o cestnej premávke jasne hovorí, že pred vstupom na vozovku sa chodec musí presvedčiť, či tak môže urobiť bez nebezpečenstva, a len čo vstúpi na vozovku, nesmie sa tam bezdôvodne zdržiavať ani zastavovať. To platí na priechode pre chodcov i mimo neho.

Opäť sa potvrdilo, ako veľmi zraniteľní sú chodci

      Polícia vyšetruje okolnosti dopravnej nehody, ktorá sa stala vo štvrtok o 19.20 h v obci Hrnčiarovce nad Parnou, na ceste pri väznici.

      27 ročný vodič z Púchova viedol auto Škoda Fabia v smere od väznice na hlavnú cestu. Po ceste sa pohybovala skupina štyroch chodcov, pričom auto z nezistených príčin do jedného z nich narazilo. Chodci išli po pravom okraji cesty, zrazený muž bol bez reflexných prvkov. Tridsaťdeväťročný muž z okresu Spišská Nová Ves skončil so zlomenými nohami.

      Dychové skúšky na alkohol boli u oboch účastníkov nehody negatívne. Presné príčiny a mieru zavinenia dopravnej nehody polícia vyšetruje.

      Polícia opäť a znova apeluje na chodcov, aby si uvedomili svoju zraniteľnosť a správali sa na cestách zodpovedne voči svojmu životu a zdraviu. Pripomína, že aj malý reflexný prvok môže zachrániť život. Vodičom odporúča, aby sa na jazdu stopercentne sústredili a voči chodcom zvýšili opatrnosť.


AUTOR: © Zoznam/jv
ZDROJ: KR PZ Trnava, KR PZ Prešov

Komentáre k článku