2013-04-21 18:25:04
Štefan Rosina zvíťazil v
Grandiózny úspech slovenského pretekára v rámci seriálu FIA GT - Štefan Rosina vyhral preteky!
Zdroj: VIMAGES/Fabre

Štefan Rosina zvíťazil v dramatických pretekoch FIA GT Series!

Štefan Rosina vyhral v nedeľu hlavné preteky prestížneho šampionátu FIA GT Series v belgickom Zolderi.

Slovenský automobilový pretekár tak zaznamenal svoj najlepší doterajší výsledok v kariére. V sobotu dosiahol historicky najrýchlejší čas vozidiel GT3 na okruhu Zolder, vyjazdil si prvé miesto na štarte a v kvalifikačných pretekoch skončil s tímovým kolegom Petrom Koxom na skvelom 2. mieste.

V tvrdej konkurencii svetových hviezd motoršportu dnes dokázal Rosina v Belgicku doviezť svoje Lamborghini Gallardo GT3 FL tímu Lamborghini Blancpain Reiter na prvej pozícii. Posledných 15 minút pretekov však čelil tvrdým útokom Laurensa Vanthoora (Belgian Audi Club Team WRT, Audi R8 LMS). V cieli ich napokon delilo len púhych 0,448 s!

„Najprv pole position, potom druhé miesto v sobotňajších pretekoch a dnes víťazstvo v hlavných pretekoch. Skvelý víkend a skvelá tímová práca. V dnešných pretekoch som preberal auto na prvom mieste a podarilo sa mi to udržať až do konca, aj keď bolo náročné udržať Vanthoora za sebou,“ povedal šťastný Štefan Rosina po pretekoch.

ZDROJ: Race Pro Media