08.01.2021

FOTO: Pozrite si MEGA galériu MEGA veľkého Jeepu Grand Cherokee L

Jeep predstavil predĺženú verziu svojho nového modelu Grand Cherokee. 7 miest a veľký kufor k tomu.

Jeep Grand Cherokee L je novou dlhšou verziu modelu Grand Cherokee. Dizajnovo preberá niekoľko prvkov z konceptu Grand Wagoneer, no jednoznačne patrí k veľkému Cherokeemu. Automobil má na dĺžku vyše 5,2 metra, rázvor je 3,01 metra. Automobil má 7-miestne usporiadanie. Za tretím radom sedadiel je ešte 487 litrový kufor. Všetky sedadlá sú pohodlne sklopné do roviny. Po sklopení zadných dvoch radov zostane v aute takmer 2400 litrov objemu pre veľké predmety. 

Automobil bude dostupný v štyroch výbavových stupňoch: Laredo, Limited, Overland a Summit. Už v základe má auto množstvo asistenčných prvkov. Niektoré veci sa v nižších výbavách dajú ovládať jedine manuálne a rozdiel je v audiosústave, či vo veľkosti  displejov a obsahu infotainmentu. Summit môže mať aj aktívny jazdný asistent, ktorý časom umožní aj jazdu bez držania volantu. Vyššie výbavové stupne ponúknu pokročilejší pohon všetkých kolies vrátane redukcie a zadného diferenciálu s obmedzenou svornosťou. 

Auto ponúkne aj možnosť sledovať dianie na zadných sedadlách cez displej infotainmentu vďaka zabudovaným kamerám. Dohľad nad deťmi tak bude efektívnejší. 

Vyššie výbavy tiež dostanú možnosť kúpiť Quadra-Lift. S ním má auto v základe 21 cm, no môže mať o 4 v prvom a o 6 v druhom offroad móde viac. Zároveň môže mať o dva centi menej v prípade režimu Aero. 

Automobil bude dostupný s pohonom zadnej nápravy, alebo oboch náprav. K dispozícii bude výhradne osemstupňová automatická prevodovka. Strojovňa pozostáva buď z 3,6 litrového motora V6 Pentastar s výkonom 216 kW a s krútiacim momentom 348 Nm, alebo V8 Hemi 5,7 s výkonom 266 kW a krútiacim momentom 529 Nm. 

Pozrite si naozaj bohatú galériu a spolu s Grand Cherokeem L v dvoch farbách si môžete vychutnať aj krásy prírody na západe USA. Fotograf zobral auto aj k veľkým sekvojám a treba uznať, že k týmto gigantom gigant od Jeepu slušne pasuje. 

Jediné, čomu pri tomto aute nerozumiem, je tá veľká čierna diera na prednej maske. Stačí trošku tienistej krajiny a už to vyzerá ako hranatá hlavica vysávača. Že je to prázdne miesto, ktoré si zaslúži aspoň poznávaciu značku, dokumentuje aj vyššie zobrazená fotografia. 


AUTOR: © Zoznam/jh

Komentáre k článku