04.01.2022

Rolls Royce pre Rusov: RR oslavuje ulice Moskvy žiarivou edíciou modelu Cullinan

Rolls Royce a Moskva sú skoro takým silným spojením ako Lada a "kožkár".

Moskva je veľkomesto, metropola. Spieva o nej nejeden Rus/Američan (M.J.), sníval o nej nejeden Nemec/Rakúšan/Francúz a medzi veľkomestami má vskutku mimoriadne postavenie. Moskva sa mení, no už pár rokov v nej zostáva jedna podstata - kontrast. Kontrast okrajových štvrtí, panelákov a centra mesta. Kontrast denného a nočného života a tiež kontrast svetiel. A práve týmto posledným kontrastom rozžiarených nočných ulíc mesta súvisí špeciálna a výhradne ruská/moskovská edícia modelov Rolls Royce Cullinan. Super-SUV od značky Rolls Royce je možné zakúpiť v obľúbenej výbave Black Badge. Práve tá je základom pre edíciu vozidiel na obrázku.

Edícia Cullinan Black and Bright je celkovo päť exemplárov modelu Cullinan Black Badge upravených podľa požiadaviek moskovského RR. Týchto päť áut symbolizuje modernú Moskvu a kombinuje temnosť modelu Black Badge so žiarivými farbami Turchese Blue, Orange Metallic, Twilight Purple, Forge Yellow, and Magma Red. Žiarivé a ligotavé sú všetky autá, pričom farba vonkajšia sa premieta aj do interiéru. Navyše tam nájdete ručne robené karbónové prvky na palubnej doske, ktoré majstrom remesla trvalo vyrobiť 21 hodín - nie dovedna ale každý zvlášť.

Podobne ako verzie Black Badge aj edícia Black and Bright má Podkapotou 6,8 litrový motor V12 s maximálnym výkonom 447 kW, teda 600 koní a s krútiacim momentom 900 Nm. Cullinan Black Badge štartuje na cenovke cca 336-tisíc eur, nepochybne bude moskovská edícia ešte o kúštik drahšia.


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: RR, Motor1

Komentáre k článku