08.06.2018

Tip na víkend: Už zajtra bude na Bratislavskom hrade stovka legendárnych Porsche!

Neviete, čo s nadchádzajúcim víkendom? Máme pre vás tip na sobotu. Bratislavský hrad znova obsadia autá značky Porsche.

Bratislavský hrad bude súčasťou osláv medzinárodného podujatia PORSCHE SPORTSCAR TOGETHER DAY, ktoré sa koná pri príležitosti 70. narodenín prvého sériovo vyrábaného automobilu PORSCHE 356. Organizátorom sa pritom podarilo nemožné – na Bratislavskom hrade návštevníci uvidia aj repliku legendárneho Porsche Speedster 356. Okrem toho diváci začujú naživo zaburácať množstvo ďalších modelov Porsche, medzi ktorými nebudú chýbať 911 GT2 RS, 911 R, 918 Spyder, 911 GT3 RS, 911 GT3, 911/964 RS, 911/993 Turbo a mnoho ďalších.

Porsche nie je zábava bohatých

Klub Porsche Fans Slovakia vznikol aj s cieľom dostať značku Porsche bližšie k verejnosti. Priblížiť Porsche nie ako symbol bohatstva, ale dedičstva, konštrukčnej súťaživosti a precíznosti či nadčasového dizajnu. Spojiť nadšencov a majiteľov s budúcimi majiteľmi, mechanikmi či skúsenými jazdcami. Aj preto podujatie nie je určené len pre majiteľov automobilov Porsche, ale aj pre širokú verejnosť. Automobily Porsche si môže každý zblízka obzrieť a podiskutovať s majiteľmi o ich prevádzke či servise. Komu bije srdce pre nemeckú precíznosť a chcel by mať jeden klenot s logom Porsche vo svojej garáži, stačí si prísť dobre obzrieť Porsche 924. Tento nenápadný model pomaly, ale isto naberá na hodnote ako väčšina youngtimerov Porsche a váš môže byť už za sedemtisíc eur.

Semináre a prednášky pre nadšencov

Ďalším špeciálnym prekvapením tohto ročníka je spojenie s importérom , ktorý pomohol program obohatiť. Už teraz sa môžete tešiť na semináre v chill out zone, kde sa dozviete zaujímavosti z histórie automobilky, informácie o najnovších technológiach ,či seminár s diskusiou, či je dobre investovať do starších modelov Porsche. Náročných čakajú rozhovory so zaujímavými osobnosťami zo sveta motoršportu a vedomostné kvízy o zaujímavé ceny.

Autá zo šiestich krajín

Medzinárodný charakter podujatia potvrdzuje aj fakt, že minulý rok usporiadateľ Porsche Fans Slovakia zorganizoval dva medzinárodné zrazy automobilov Porsche. V Piešťanoch a v Bratislave sa okrem majiteľov áut zo Slovenska a Českej republiky stretli aj nadšenci a majitelia áut Porsche z Maďarska, Rakúska, Švajčiarska a Poľska.

Čo na Bratislavskom hrade uvidíte? Tu je 7 naj očakávaní na zraze značky

Najvzdialenejšie Porsche

Organizátorov prekvapilo hneď niekoľko prihlášok. Najdlhšiu cestu na zraz v hlavnom meste Slovenska prejde majiteľ hnedého Porsche 911SC Targa, ktorý si zo švajčiarskeho mesta Sankt Gallen natočí až 800 kilometrov.

Najstaršie Porsche

Oslávenci s pyšným označením Porsche 356. Modely vo verzii B Cabrio budú hneď dva, jedno červené zo Slovenska a druhé strieborné z Rakúska z roku 1962, ktoré kedysi slúžilo rakúskej polícii pri doprevádzaní štátnych návštev.

Najhlučnejšie Porsche

Porsche 964 RS, 930 Turbo či 918 Spyder – burácanie motorov k športovým autám patrí a túto trojicu určite budete počuť.

Najdrahšie Porsche

Superšportové plug-in hybridné Porsche 918 Spyder, ktorého cena sa pohybuje okolo 1,5 milióna eur. Je poháňané 4,6-litrový osemvalcom, ktorý dosahuje výkon cez 887 koní a jeho krútiaci moment je neuveriteľných1280 Nm.

Najviac modelov Porsche

Najpočetnejšie zastúpenie bude mať podľa organizátorov zrazu tradičný model Porsche 911 a Porsche Boxster. Na podujatie zavíta aj nemecká spoločnosť Lightspeed Classic s upraveným historickým Porsche 911.

Najčastejšia farba Porsche

V stovke modelov sa určite nájdu aj netradičné zelené, žlté či kombinované farebné variácie, no najviac sa môžu tešiť milovníci červených, čiernych a strieborných športiakov.

Najnežnejšie Porsche

Porsche nie je iba mužský svet. Príjemným potvrdením tohto tvrdenia je registrácia štyroch dám, ktoré prídu na zraz predstaviť Porsche Boxster 986, 911 SC Targa, Panameru GTS či Porsche 944 Cabrio.

Praktické informácie pre návšteníkov podujatia:

PORSCHE SPORTSCAR TOGETHER DAY

sobota,  9. júna 2018 od 9:00 do 15:00 hod.

Bratislavský hrad, Námestie Alexandra Dubčeka 1, 812 80 Bratislava 1

•             Majitelia automobilov Porsche sa môžu zúčastniť tohoto podujatia so svojím automobilom prostredníctvom registrácie na office@porschefans.sk (uzávierka registrácie je 8. júna 2018)

•             Verejnosť má vstup bezplatný

•             Pre najmenších je v areáli k dispozícii detské ihrisko.


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: Porsche Fans

Komentáre k článku