11.01.2018

SEAT spustil testovanie doručovania nákupov priamo do kufra auta

Seat spoločne s firmou Saba vyvinul aplikáciu na dodávku online nákupov priamo do kufra vozidla zákazníka.

Seat spoločne so španielskou firmou Saba, ktorá prevádzkuje parkoviská, vyvinul aplikáciu na dodávku online nákupov priamo do kufra vozidla zákazníka.

Používatelia si prostredníctvom aplikácie Droppit budú môcť nechať doručiť nákupy priamo do auta, pokiaľ budú zaparkované na parkovisku prevádzkovanom firmou Saba, uviedla v stredu (3. 1.) španielska dcéra koncernu Volkswagen. Aplikácia sa bude v pilotnej fáze testovať 6 mesiacov v Barcelone, pričom participovať na nej bude online supermarket Deliberry a kuriérska služba Glovo.

Zákazník po zaparkovaní nechá kľúče auta zamestnancovi Saba, ktorý potom bude zodpovedný za doručenie dodávky do správneho vozidla. Proces by sa mohol v budúcnosti ešte zjednodušiť, napríklad tým, že dodávateľ alebo zamestnanec parkoviska sa v aplikácii identifikuje odtlačkom prsta, a potom mu bude automaticky jednorazovo sprístupnený kufor vozidla.

Podobne pred dvoma rokmi v Mníchove testoval pilotný projekt doručovania priamo do kufra auta aj Amazon spoločne s logistickou spoločnosťou DHL a automobilkou Audi. Rovnako obdobnú službu chce zákazníkom ponúknuť aj Volvo. Z dôvodu prudkého nárastu online predaja sa čoraz viac tlačia do popredia alternatívne a efektívnejšie spôsoby doručovania objednávok. Amazon aktuálne v USA testuje aj doručenie priamo domov, pri ktorom sa doručovateľovi skenerom umožní jednorazový prístup cez dvere uzamknuté digitálnym zámkom.

SEAT a Saba by v budúcnosti chceli ponúknuť aj aplikáciu na rezerváciu parkovacieho miesta s internetovou platbou, no tiež by zákazníci SEATu mohli využívať aplikáciu Parkfinder 2,0. Tá by umožnila vodičovi vyhľadať voľné parkovacie miesta na základe real-time informácii. Úvahy automobilky smerujú aj k ďalšiemu zefektívňovaniu parkovania, napríklad tým, že by mohli byť zaparkované autá počas neprítomnosti majiteľa umyté, či natankované. Koniec koncov, autá v osobnom vlastníctve strávia až 95 % času iba zaparkované.

Všetky tieto produkty a nápady súvisia s cieľom automobilky SEAT stať sa koncernovým lídrom v oblasti vývoja a zavádzania inovácií do praxe.

 


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: TASR, Seat

Komentáre k článku