2024-05-10 22:08:00
Bentley Batur Convertible
Bentley Batur Convertible
Zdroj: Bentley

Bentley má novú verziu modelu Batur s W12. Toto je Batur Convertible

Silný motor, krásne kupé, otvárateľná strecha a hýčkanie, aké dodá len pár značiek na svete.

Batur je kupé pomenované po kráteri voľakde v Indonézii. Batur je však už aj kabriolet pomenovaný jednoznačne: Batur Convertible. Auto so skladacou strechou má Podkapotou ten istý motor ako Batur Coupé. To znamená, že svoju silu čerpá z finálnej edície ikonického agregátu W12 s objemom 6-tich litrov. Convertible bude ešte o kúsok raritnejšie ako verzia s pevnou strechou. Počet vyrobených áut poklesne z 18 na 16. Bentley auto postavilo v tradičnej spolupráci s karosárňou Mulliner.

Úpravca Mulliner patriaci pod krídla značky Bentley ponúkne šestnástim vyvoleným majiteľom možnosť postaviť auto presne podľa ich predstáv tak, aby každé auto bolo unikátom. Prvé z nich sa vyznačuje matnou oranžovou farbou a parádnymi lesklými detailami.

Verzia Convertible v sebe spája dizajnové prvky kupé Batur s ďalšou limitkou menom Bacalar. Dizajnéri od Mullinera sa snažili zvýrazniť dvojmiestne usporiadanie vozidla prvkami, ktoré akoby obaľovali interiér vozidla - to vidieť pri otvorenej streche.

Podkapotou tróni mohutný motor W12 s objemom 6 litrov, ktorý je spojený s 8-stupňovou automatickou dvojspojkovou prevodovkou. Disponuje maximálnym výkonom 750 koní a krútiacim momentom 1000 Nm. Batur Convertible tróni na 22-palcových diskoch. Aby auto bolo počuť tak ako v nasledujúcom videu hrá motor svoje tóny cez titanový výfukový systém. Pozrite si video i galériu, je to paráda:


AUTOR: © Zoznam/jh

Komentáre k článku


Stream naživo