27.03.2019

Nový díler na známej adrese. RRG má na Panónskej veľké plány

Dobre známe dílerstvo značiek Renault a Dacia v Bratislave sa mení. Nielen vizuálne, ale aj filozofiou.

Na Slovensko totiž vstupuje dcérska spoločnosť automobilky Renault. Jej vlastný díler s názvom RRG (Renault Retail Group) prichádza na Slovensko a otvára tu prvú pobočku. Tá sa nachádza na Panónskej 5 v Bratislave, teda na mieste, kde doteraz roky pôsobil slovenský díler Kestler. Ten zostáva v pozícii majiteľa nehnuteľnosti, od ktorého si RRG priestory prenajíma. 

RRG ako spoločnosť 100%-tne vlastnená automobilkou Renault má v 14-tich krajinách Európy viac než 190 pobočiek. Najviac ich je v domácom Francúzsku – 104. Jednu takú nájdete v Česku, dve v Rakúsku.

RRG má so svojim novým dílerstvom na Slovensku veľké plány. Tým najdôležitejším je zlepšenie predaja jazdených vozidiel i popredajných služieb vrátane zlepšenia a urýchlenia servisných služieb. Zároveň chce RRG sprostredkovať slovenským záujemcom o automobil značky Alpine možnosť toto vozidlo zakúpiť. Za to môže práve rakúsky díler RRG, ktorý má pri rozbehu slovenského dílerstva manažérsku kontrolu nad projektom. Ten totiž Alpine oficiálne predáva a vďaka synergii medzi Viedňou a Bratislavou sa môže slovenský zákazník jednoduchšie dostať k tomuto športovému vozidlu.

Najdôležitejším je však odhodlanie inovovať a zlepšiť predajné i popredajné služby. RRG chce zapracovať na predaji jazdených vozidiel, chce však tiež zlepšiť servisné služby, či znížiť čakacie doby. V neposlednom rade chce tiež zlepšiť parkovanie pre zákazníkov.

Jedným z riešením je prerobenie vonkajších plôch pred dílerstvom, zlepšenie logistiky pri odovzdávaní a preberaní áut z a do servisu a mnoho ďalších. RRG by tiež chcel výhľadovo spustiť viacsmennú prevádzku servisu a tiež víkendové služby tak, aby bol servis dostupnejší väčšiemu počtu zákazníkov v kratšom čase. Vďaka týmto a mnohým ďalším krokom sa chce RRG stať najlepším dílerom značiek Renault, Dacia a Renault pro na Slovensku a tiež akousi výkladnou skriňou pre úroveň i množstvo poskytovaných služieb.


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: Renault

Komentáre k článku