11.08.2019

FOTO: Pozrite si Mercedes Triedy X od Carlexu v prirodzenom prostredí

Keď Trieda X v roku 2016 prichádzala, Mercedes nás lákal na podobne postavený koncept.

Doteraz sa ale ozaj nadupaná verzia tohto pikapu s hviezdou nenašla. Skôr sa šíria povery o rýchlom konci tohto vozidla. Pritom auto minimálne medzi nákladnými vozidlami značky Mercedes má svoje miesto. A srdce fanúšikov by si dokázalo získať tiež. Nielen vďaka silnému šesťvalcovému motoru, ktorý aj s prevodovkou a pohonom 4x4 od Mercedesu robí z X-ka skutočný Mercedes. Pre získanie pozornosti a obdivu náročného fanúšika značky Mercedes a pikapov vo všeobecnosti treba niečo divoké, niečo so skutočne suverénnymi terénnymi schopnosťami.

Kým Mercedes od tohto dvojitého konceptu zaryto mlčí, nahrádzajú ho tuneri. Aj tento poľský, v našich končinách dobre známy Carlex. Ten sa pikapom venuje dôkladne. Úpravy má pripravené aj pre Triedu X. Táto Trieda X je v úprave Exy Extreme, obalená do parádne jedovatej skoro vojenskej zelenej.

Auto má poriadne zväčšenú svetlú výšku, množstvo ochranných prvkov vrátane zväčšených blatníkov, seriózne terénne kolesá, špeciálnu strešnú konštrukciu na nosenie bicyklov, LED panel a mnoho ďalšieho. Aj v kabíne prešlo auto úpravou, nájdete tam napríklad veľké športové predné sedadlá a kompletne prerobený interiér v podobnom farebnom prevedení aké nájdete na karosérii.

Auto bolo nedávno na terénnej cyklo expedícii v Gruzínsku, práve odtiaľ sú tieto výborné fotografie. Človeku sa hneď zachce vydať sa na podobnú cestu, možno práve s touto zelenou Triedou X. Ak by ste túžili po zrovna takejto úprave, pripravte si tak 35-tisíc eur a viac. Toľko stojí "základný" balíček úpravy Exy Extreme. No a nezabudnite, že treba ešte kúpiť samotný pikap, ktorý si potom dáte upraviť. Alebo si pozrite obrázky, to bude iste lacnejšie.

A že toto auto nie je pre našinca úplne neznáme, dosvedčuje aj tento post od dílera značky Mercedes z Trenčína. Práve v tomto poste nájdete kúštik ozaj jedovatého interiéru zelenej mašiny.


AUTOR: © Zoznam/jh

Komentáre k článku