2023-12-08 20:14:00
Most na Škultétyho ulici
Most na Škultétyho ulici v Prešove prešiel rozsiahlou rekonštrukciou
Zdroj: TASR - Matúš Černý

TTSK ukončil modernizáciu cestného prieťahu obce Lehnice

Obnovu 2,4-kilometrového cestného prieťahu obcou Lehnice dokončili.

Obnovu 2,4-kilometrového cestného prieťahu obcou Lehnice v okrese Dunajská Streda ukončil Trnavský samosprávny kraj (TTSK) po takmer pol roku prác. Na modernizáciu komunikácie II/572 získal z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) nenávratný finančný príspevok vo výške 2,1 milióna eur pri päťpercentnom spolufinancovaní. Informoval o tom komunikačný odbor TTSK.

"Prvoradým cieľom bolo zvýšenie bezpečnosti motoristov i ostatných účastníkov cestnej premávky. Úsek bol dlhodobo v nevyhovujúcom stave. Súčasťou rekonštrukcie je nový asfaltový koberec, prvky pasívnej bezpečnosti, ako elektronické merače rýchlosti či tlmiče nárazov a tiež bezpečné priechody pre chodcov," uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič. Zmodernizovali aj tri autobusové zastávky, ku ktorým je uľahčený prístup vďaka bezbariérovým a osvetleným priechodom pre chodcov. Stavebné práce na ceste realizovala akciová spoločnosť Colas Slovakia pri čiastočných dopravných obmedzeniach.

Modernizácia prieťahu obcou Lehnice nadväzuje na predchádzajúcu modernizáciu cesty medzi obcami Mierovo a Lehnice v celkovej dĺžke 4,9 kilometra.


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: TASR

Komentáre k článku


Stream naživo