05.12.2020

BBSK: Obchádzkovej trase na Muráni hrozia občasné dopravné obmedzenia

BBSK upozorňuje vodičov, cesta medzi Muráňom a Prednou Horou môže byť občasne neprejazdná.

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) upozorňuje vodičov, ktorí majú povolenie používať obchádzkovú trasu medzi Muráňom a Prednou Horou cez Národný park Muránska planina, že tento úsek môže byť občasne neprejazdný. Pri súvislej námraze či snehovej pokrývke hrozí, že súčasne povolená údržba nebude dostatočná a príde k uzavretiu trasy políciou. TASR o tom v piatok večer informoval Marek Mačica z oddelenia komunikácie BBSK.

"BBSK v posledných týždňoch inicioval viac krokov pre to, aby bolo na obchádzkovej trase umožnené počas trvania mimoriadnej situácie používať pri údržbe okrem inertného aj ekologický posypový materiál – chlorid horečnatý. Tento materiál je vhodný na údržbu ciest v chránených oblastiach a oblastiach vodných zdrojov. Jeho použitím by sa riziko uzavretia celej trasy výrazne znížilo a zvýšila sa bezpečnosť vodičov i cestujúcich," vysvetlil Mačica.

Predseda BBSK Ján Lunter požiadal prednostu Okresného úradu v Revúcej o udelenie výnimky pre údržbu na trase, ktorá je pre miestnych obyvateľov kľúčovou a momentálne jedinou spojnicou medzi obcami Muráň a Muránska Huta.

"V piatok obdržal BBSK stanovisko Okresného úradu v Revúcej, v ktorom nesúhlasí s použitím uvedeného posypu s odvolaním sa na ochranné pásmo 2. stupňa vodárenských zdrojov Muránskeho skupinového vodovodu. Je preto nutné upozorniť vodičov, ako i cestujúcich autobusmi po uvedenej trase, že do otvorenia hlavného ťahu môže nastať dočasná neprejazdnosť obchádzkovej trasy," zdôraznil Mačica.

Podľa BBSK práce na hlavnom ťahu pokračujú napriek náročnejším poveternostným podmienkam podľa plánu a otvorenie jedného pruhu na ceste II/531 kraj očakáva ešte pred Vianocami.

 


AUTOR: © Zoznam/jh

Komentáre k článku