22.09.2019

Vodič na 90-ke zajazdil rekordne rýchlo, asi trénoval na preteky

22. septembra – Ráno 16 09. 2019 policajti Krajského dopravného inšpektorátu Košice urobili pamätnú fotografiu.

      Pridali k tomu aj dôkazové video na ceste pri motoreste Dubky v smere na Moldavu nad Bodvou. Vodič si z maximálnej povolenej rýchlosti v danom úseku nerobil ťažkú hlavu.

      Rýchlosť jazdy prekročil o neuveriteľných 119 km/h. Nameraná rýchlosť bola 209 km/h.     Prekročenie rýchlosti spracovali ako objektívnu zodpovednosť (držiteľovi vozidla na adresu policajti poslali video s pokutou 798 €).

Poznámka redakcie: Už sme tu jedného „obecného pretekára“ nedávno mali, no ten na 50-ke prekročil rýchlosť „len“ o 68 km/h. V blokovom konaní, teda na mieste zaplatil pokutu 800 €. Prečo tento nový „rekordér“ dostal zľavu 2 €? Za pamätné video s prekročením rýchlosti o 119 kilometrov za hodinu?

 

Vodička zišla z cesty, v aute mala dieťa

V sobotu predpoludním havarovala 33-ročná vodička.  Za obcou Veľaty v smere na obec Čerhov v Košickom kraji zišla s autom z cesty.

      Pravdepodobnou príčinou nehody bol mikrospájok. Vo vozidle bolo v autosedačke aj 2,5 ročné dieťa. Hoci posádku previezli do nemocnice, pri nehode sa našťastie nikto nezranil.

      Tentoraz sa okrem vecnej škody na vozidle nič vážnejšie nestalo. No aj malá únava môže mať veľké následky. Vodiči, doprajte si preto pred jazdou kvalitný odpočinok.


AUTOR: © Zoznam/jv

Komentáre k článku