18.09.2019

Neuveriteľné, čo sa deje na našich cestách

18. septembra – 71-ročný muž z Košíc v pondelok večer viedol vozidlo pod vplyvom alkoholu.

      Zastavila ho policajná hliadka a výsledok jeho dychovej skúšky bol 1,16 mg/l, čo je v prepočte 2,42 promile.

      V tom istom čase, ale v obci Michaľany (okres Trebišov) viedol 44-ročný muž z okresu Trebišov „s pomocou alkoholu“ motocykel. Jeho dychová skúška mala výsledok 0,49 mg/l, čo je v prepočte 1,02 promile. Ako keby toho nebolo málo, muž nie je ani držiteľom príslušného vodičského oprávnenia na vedenie motocyklov kategórie L3e.

      V nedeľu sa 53-ročný muž z Košíc premával po košických cestách s pozitívnou skúškou na alkohol, a to 0,72 mg/l, čo je 1,50 promile. Na dodávku si trúfol 41-ročný muž z Košíc-okolia, ktorý toto vozidlo viedol s 0,95 mg/l, čo je v prepočte 1,98 promile.

      To, že vo vozidle sedel iba 13-ročný chlapec, nezabránilo cez víkend 61-ročnému Gelničanovi, aby sa pred jazdou posilnil alkoholom. Alkohol ho zmohol natoľko, že s vozidlom zišiel vpravo v smere svojej jazdy mimo cesty, pričom narazil prednou časťou vozidla do zadnej pravej časti tam zaparkovaného vozidla, stojaceho na odstavnej ploche. Výsledok dychovej skúšky 0,74 mg/l, čo je v prepočte 1,56 ‰.

       Ani ženy nezaostávajú. Ešte v sobotu si skoro ráno sadla za volant vozidla 44-ročná žena z Michaloviec. Pri následnej kontrole jej v dychu policajti namerali 0,59 mg/l, čo je v prepočte 1,23 promile, pričom hodnota alkoholu v dychu mala stúpajúcu tendenciu.

      Kto vodičský preukaz mal, už ho nemá. Kto nemal, už ani mať nebude. Všetci spomínaný skončili v policajných celách.


AUTOR: © Zoznam/jv

Komentáre k článku