30.06.2020

Populárne MPV Alhambra stále žije. Má to háčik: Posledná šanca zvoliť si naftu!

SEAT Alhambra je naďalej mimoriadne populárne rodinné vozidlo. Ak chcete naftovú, švihnite si.

SEAT Alhambra je ešte stále tu. Možno vás táto správa zaskočila, prekvapila a možno vám to je úplne jedno. Tak potom... prečo vlastne čítate ďalej?

SEAT Alhambra je naďalej pojem. Ten pojem založila prvá generácia modelu. Auto vysoké, neuveriteľne priestranné a obdivuhodne multifunkčné. Výborný výhľad, pohodlie i pohon všetkých kolies, no zároveň nízka spotreba. Druhá generácia k tomu pridala aj výraznú bezpečnosť, posuvné dvere, asistenčné systémy. Záujem o toto MPV naďalej trvá a SEAT to vie. Preto automobil udržiava v ponuke, aj keď už väčšina konkurencie z tohto segmentu odišla. Dokonca aj napriek tomu, že už dva roky je na trhu nepriamy náhradník tohto modelu. Veru Tarraco je tiež veľké, priestranné, taktiež až sedemmiestne a navyše je to SUV.

Ak ale naďalej túžite po MPV so všetkými jeho nespornými výhodami a posuvnými dverami, Alhambra je naďalej v ponuke. Kolega Sharan od materskej značky sa už spolieha iba na skladové vozidlá, a tak posledným konkurentom je azda len Ford SMAX a Galaxy. Dvojičky neponúknu posuvné dvere, zato ponúknu viacero naftových verzií, zatiaľ aj s pohonom všetkých kolies. Neskôr by mal dokonca pribudnúť hybrid.

Alhambra je stále tu, no máte doslova posledných pár dní, aby ste si nakonfigurovali toto auto podľa svojich predstáv. Ak teda túžite po úspornom naftovom motore a prípadne aj pohone všetkých kolies 4Drive. Pretože nafťák bude možné zadať do výroby iba do polovice júla. Potom tu Alhambra zostane ešte minimálne rok. Avšak už len s benzínovým motorom 1,4 TSI, ktorý budete môcť kombinovať buď s manuálnou 6-stupňovou prevodovkou, alebo so 6-stupňovým DSG, no iba s pohonom prednej nápravy. Aktuálne je model dostupný v akciovej výbave Family.


AUTOR: © Zoznam/jh

Komentáre k článku