21.11.2019

FOTO: Nový Mercedes-Maybach GLS – gigantická dávka luxusu

Mercedes práve predstavil nový Maybach GLS. Obrovský mastodont s typickou vizážou Maybach.

Mercedes Maybach GLS 600 4Matic je odpoveďou na superluxusné jachty autá od značiek Rolls Royce, či Bentley. Tento gigant ponúka unikátny retromoderný dizajn, výnimočné materiály a výnimočný komfort na viac ako piatich metroch dĺžky najväčšieho modelu SUV od Mercedesu.

Automobil sa chváli mimoriadne účinnými materiálmi na potlačenie vonkajších vplyvov, ktoré umožňujú vytvoriť pocit bezpečia v štýle hmyzieho kokónu. Tento dojem zvýrazňujú nielen enormne pohodlné samostatné sedadlá, ale tiež elektricky ovládané roletky, vďaka ktorým si môžu pasažieri sediaci nad všetkým naokolo povedať, koľko vlastne chcú vidieť z okolitého sveta.

Podkapotou tohto automobilu sa však nenachádza motor V12, ako by mohlo naznačovať označenie, je tam nový moderný V8 motor s objemom 4 litrov.

Maximálny výkon je 410 kW (558 k) a maximálny krútiaci moment je 730 Nm. Motor je špeciálne modifikovaný pre potreby značky Maybach a posádke zaručuje úplne tiché a pritom energické presúvanie svetom. Aby bolo učinené za dosť aj ekológii, motoru pomáha 48 Voltový štartér-generátor EQ Boost schopný ešte zvýšiť okamžitú odozvu na stlačenie akcelerátora.

Dizajn automobilu v sebe spája dizajnový jazyk Mercedesu s typickými prvkami pre značku Maybach. Nájdete tu sebavedomú chrómovanú mriežku chladiča. Chrómované doplnky sa nachádzajú naprieč celým autom, zaujímavé sú laky s dvoma farebnými odtieňmi. Celkovo môžete na tomto aute nájsť osem rôznych farebných kombinácií. Na aute nájdete tiež emblémy značky, po dva aj na D-stĺpiku. K dispozícii sú kolesá s rozmerom diskov 22 až 23 palcov, všetky unikátne pre Maybach a tie s rozmerom 23 palcov s rovnakým úzkym prúžkovaním ako má vozidlo na mriežke chladiča.

Špecifikom vozidla zvyšujúcim komfort nastupovania a vystupovania sú elektricky výsuvné chrómované prahy, no tiež svetelný podpis po stranách automobilu. Výsuvné prachy sa do odkrytej pozície dostávajú automaticky a sú špeciálne široké pri zadných dverách. Keď sa tie otvoria, nástupné prahy sa vysunú do jednej sekundy, no ich správanie sa dá zmeniť cez systém MBUX.

Maybach GLS narozdiel od verzie od Mercedesu nemá tri rady sedadiel, všetko je tak prispôsobené totálnemu pohodliu pre posádku v dvoch radoch – obzvlášť komfortné sú pochopiteľne zadné sedadlá. Štandardne je automobil päťmiestny, pričom dve krajné sedadlá vzadu sa elektricky môžu zmeniť na sklápateľné, na požiadanie možno GLS postaviť ako výhradne štvormiestne s dvojicou samostatných klimatizovaných masážnych elektricky nastaviteľných sedadiel s centrálnou konzolou.

Konzola má k dispozícii sklopné stolíky i chladiaci box ideálny na flašku šampusu.

Aby citlivé nošteky neobťažoval vonkajší vzduch, balík Airbalance s voňavkami je samozrejmosťou. Automobil vychádzajúci z prémiového GLS má na palube všetky najmodernejšie systémy tak ako GLS vrátane asistenčných systémov pre jazdu i bohatej ponuky konektivity a možnosti ovládať informačno zábavný systém zo zadných sedadiel. Automobil má špecifické nastavenie pneumatického podvozku Airmatic s e-actvie body control dodávajúce výraznejší komfort pre pasažierov najmä na zadných sedadlách. Vzadu je tiež samostatná klimatizácia a vylepšená zvuková izolácia s lepším oddelením batožinového priestoru od kabíny.

Maybach GLS sa dostane na trhy v druhej polovici roka 2020. Viac obrázkov nájdete v galérii. 


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: Mercedes

Komentáre k článku