31.05.2019

Subaru začne od júna predávať inovovaný Levorg s atmosférickým motorom

Subaru Levorg prichádza na slovenský trh už bez turba. Model chce naďalej spájať svojský imidž dobre jazdiaceho auta s praktickosťou kombi.

Model 2019 prešiel optimalizáciou pre Európu. Vzhľadom na novú pohonnú jednotku, atmosférický boxer motor s objemom 2.0 litra, dostal prepracovanú kapotu motora. Motor je skombinovaný s prevodovkou Lineartronic a symetrickým pohonom všetkých kolies. Motor by mal mať maximálny výkon 115 kW (156 k) pri 6000 ot/min a maximálny krútiaci moment 196 Nm pri 4000 ot/min rovnako ako motor, ktorý nájdete napríklad v modeli XV.

Vylepšeniami prešiel aj podvozok Levorgu s cieľom dosiahnuť pohodlné cestovanie na dlhé trasy i pri bežnom dennom používaní. Vďaka jemným doladeniam pruženia a riadeniu s lepšou odozvou poskytuje nový Levorg vyšší komfort, ale zároveň aj lepšiu dynamiku jazdy.

Novinka ponúka pasívnu, aktívnu i preventívnu bezpečnosť na úrovni svetovej špičky, vrátane balíka pokročilých bezpečnostných technológií. Levorg 2019 dostal vylepšené funkcie asistenčnej technológie EyeSight, ktorá teraz dokáže skôr odhaliť všetky možné prekážky na ceste.

Predaj na slovenskom trhu sa začína od júna 2019. Levorg bude dostupný v dvoch stupňoch výbavy. Cena modelu začína na 30 440 eur s DPH pre nižšiu výbavu Style. Výbava Premium je za 34 440 eur s DPH. Aký je medzi stupňami výbav rozdiel a čo jednotlivé stupne zahŕňajú Subaru zatiaľ neuvádza a informácie nenájdete ani na slovenskej, českej, či nemeckej stránke Subaru.


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: Subaru

Komentáre k článku