18.08.2018

FOTO Milan Red: nový rakúsky superšport sa ukázal v uliciach Viedne

Rakúsky superšportový automobil s netradičným názvom ukázal svoje krivky v uliciach Viedne.

V množstve nových superšportových áut sa už človek môže strácať. Teraz je tu ďalšie. Volá sa Milan Red (po slovensky červený Milanko) a pochádza z Rakúska. Oficiálne sa predstavil v júli. Teraz sa ukázal na námestí pod Štefanským Dómom vo Viedni.

Milan Red je produktom malej rakúskej firmy Milan Automotive. Tá si nedáva malé ciele. Nielenže chce so svojim autom konkurovať veľkým menám ako Bugatti a Koenigsegg, chce tiež vyrobiť celkovo 99 kúskov tohto superšportu s parametrami hyperšportu. No a jeden kúsok Červeného Milanka si budete môcť kúpiť za 2 milióny eur a viac. To tiež nie je malý cieľ, čo poviete?

Za tie dva milióny dostanete nielen originálne pôsobiaci model auta s originálnym menom, dostanete tiež poriadny motor s ohromujúcim výkonom a štyri turbá k tomu.

Milan Red disponuje motorom V8 s objemom 6,2 litra, ktorý je vďaka štvorici turbodúchadiel schopný dosiahnuť maximálny výkon 1325 koní a maximálny krútiaci moment 1400 Nm. Všetky tieto číselká posúva na zadné kolesá prostredníctvom 7-stupňovej dvojspojkovej prevodovky.

Červený Milanko zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,47 sekundy, z 0 na 200 km/h za 5,46 sekundy a z 0 na 300 za 9,98 sekundy. Maximálna dosiahnuteľná rýchlosť sa šplhá niekde nad 400 km/h. Aspoň to tvrdí výrobca. Na zastavenie využíva 380 mm a 4 piestikové brzdy vzadu a 390 mm a 6 piestikové karbón keramické brzdy Brembo vpredu.

Milan Red je 4,741 milimetrov dlhý, 1192 mm vysoký a 2156 mm široký. Rázvor má 2750 mm a celkovú hmotnosť 1300 kg. Pomer výkonu a hmotnosti je teda takmer presne 1:1. Za nízku hmotnosť vďačí ľahkej konštrukcii a karosérii kompletne z karbónových vláken.

Milan Red pritom myslí nielen na výkon, hmotnosť, aerodynamiku, prítlak, či dizajn. Myslí aj na časté problémy majiteľov športových áut tohto typu. Tak ako mnohé ďalšie superšporty, aj Milan Red si vie zdvihnúť podvozok až na 135 mm. Štandardné nastavenie je 90 mm.


AUTOR: © Zoznam/jh

Komentáre k článku