13.02.2018

Automobilky sa zbláznili? Bugati Chiron Van, Stelvio Minibus a Kodiaq Valník?

Pre zákazníkov urobia všetko. To platí o súčasných automobilkách. Modelov majú toľko, že si vyberie každý.

Čím viac modelov, tým lepšie. Takto by sa dala charakterizovať modelová expanzia prakticky všetkých významných značiek. V dobe modulárnych platforiem a zdieľaných dielcov môžu automobilky vyhovieť takmer každému zákazníkovi. Stačí si vybrať značku, motor, prevodovku a karosériu. A keď sa vám nepáči, nevadí. Tú istú techniku len v inom šate dostanete o „dúm dál“ a možno s lepším financovaním.

Že by si automobilky veľakrát vystačili s polovičným počtom modelov a uživili by aj náročný vývoj nových technológií, je možno pravda, ale štatistiky a neustála potreba rastu predajov nepustia. A tak vznikajú aj projekty, ktoré poškodzujú ťažko nadobudnuté meno a česť značky. Žeby ale Bugati klesla tak nízko, aby z Chironu urobila Van, alebo mikrobus? Alebo že by sa Škoda rozhodla Kodiaq ponúkať aj ako valník (resp. multivan pickup)? To asi nie, že?

Napriek tomu sú tieto počítačové koláže natoľko zaujímavé, že pobláznili internet. Lebo vidieť naživo Stelvio Minibus, či Porsche Minibus asi nebude ľahké (česť pamiatke zabudnutých modelov a konceptov), omnoho ľahšie je pozrieť si vizualizáciu toho, ako by takéto pokusy vyzerali. A vyzerali by zvláštne, ba až smiešne. A presne pre to vznikli. Aby pobavili a aby sme mohli nad nimi krútiť hlavami. Lebo sme presvedčení, že niečo ako Bugati Chiron, Alfa Romeo Stelvio, Škoda Kodiaq, Audi Q2 a iné príšerky vo verzii Van/MPV/Bus/Valník/Pickup (nazvite to ako chcete) nikdy nevzniknú.

Na druhú stranu, kedysi sme boli presvedčení, že nikdy nevznikne BMW s predným náhonom...

 


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: Niktia Aksyonov via Carscoops

Komentáre k článku