20.06.2022
Dieta v aute
Dieta v aute
Zdroj: gannett-cdn.com, jdch.com

Ani dieťa, ani pes. Nič živé v horúčave v aute nenechávajte

Polícia upozorňuje vodičov, aby v teple nezabúdali deti a zvieratá v aute

Bratislavská krajská polícia upozorňuje vodičov áut, aby v teple zvýšili pozornosť a nezabúdali v uzamknutých autách nielen svojich domácich miláčikov, ale ani deti. Polícia to uviedla v nedeľu na sociálnej sieti v súvislosti s očakávanými vysokými teplotami vo viacerých lokalitách Slovenska.

"Ponechanie zvieraťa v rozhorúčenom aute sa môže riešiť v rovine priestupku vo veterinárnej oblasti, za určitých okolností môže mať skutok aj trestnoprávnu dohru v podobe trestného činu týrania zvierat," uviedla bratislavská krajská polícia. V prípade ponechania dieťaťa v aute môže ísť o trestný čin opustenia dieťaťa, ktoré si nevie pomôcť samo. "Osoba môže navyše čeliť aj obvineniu z ublíženia na zdraví či v krajnom prípade z usmrtenia, ak takéto konanie viedlo k poškodeniu zdravia či k smrti dieťaťa," vysvetlila polícia.  

Ak je to možné a situácia to dovoľuje, treba bezodkladne upovedomiť majiteľa vozidla, napríklad meno majiteľa vyhlásiť v nákupnom centre cez informačný stánok alebo cez SBS službu. V opačnom prípade polícia odporúča zavolať políciu, hasičov, prípadne linku 112, kde je okamžite ponúknutá rada a pomoc ako postupovať.

Aj toto leto budú preventisti v Bratislavskom kraji vykonávať preventívne aktivity zamerané predovšetkým na frekventované miesta, ako sú napríklad parkoviská pri nákupných centrách.

 


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: TASR

Komentáre k článku