23.06.2021

Kolóny na D2 škodia občanom, aj priemyslu. NDS to bude vysvetľovať v parlamente

Predseda Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti si predvolá na výbor šéfa NDS.

Šéf Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Juraj Tlapa by mal predstúpiť pred Výbor Národnej rady (NR) SR pre hospodárske záležitosti. Predseda výboru Peter Kremský (OĽANO) na sociálnej sieti avizoval, že si ho predvolá pre situáciu na diaľnici D2 medzi Stupavou a Bratislavou.

Kremský skonštatoval, že doprava na D2 medzi Stupavou a Bratislavou aj v utorok kolabuje. Pre opravu mosta je vedená po druhej strane a zúžená. Poukázal na to, že podobné opravy v Japonsku robia za jednu noc alebo víkend, lebo vedia, že doprava by inak skolabovala. Podotkol, že na Slovensku opravu budú robiť tri mesiace.

"Neurobili si ani tú námahu, aby ju začali robiť až po skončení sa školského roka. Pokojne rannú dopravu do Bratislavy hodia do jedného pruhu. To je zápcha na dve hodiny. Pretože D2 nie je len taký obyčajný vjazd do Bratislavy," zdôraznil Kremský s tým, že je to tranzitná diaľnica z Nemecka a Česka smerom na západné Slovensko, ale aj do Maďarska, Rumunska a na Balkán. Kritizoval tiež, že NDS na zúženom úseku nenastavila variabilnú prevádzku.

"Je to vôbec možné, aby sa štátna spoločnosť nezamyslela nad riešením, ktoré bude optimálne? Okrem toho, že to občanom strpčuje život, začína to robiť veľké problémy aj priemyslu, napríklad dovozu súčiastok do Volkswagenu," upozornil predseda hospodárskeho výboru. Rozhodol sa preto situáciu riešiť a predvolať si šéfa diaľničiarov na hospodársky výbor.


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: TASR

Komentáre k článku