06.11.2019

Podgurážení vodiči nie sú len v Žilinskom kraji

6. novembra – No nedaj si, keď ponúkajú...

      Toto býva zlá voľba vodičov, ktorí nedokážu odmietnuť ponúkaný pohárik – a potom si sadnú za volant. Ale nielen vodiči motorových vozidiel bývajú takto „hriešni“.

      Zisťujú to aj policajti v Žilinskom kraji, kde sa venujú pravidelne dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky. V 44. týždni tohto roka zaevidovala polícia na cestách v kraji celkom 29 podgurážených vodičov.

      Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel 16 nafúkali nad 1 promile, u 6 vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile. Jeden z vodičov motorových vozidiel spôsobil pod vplyvom alkoholu dopravnú nehodu.

       Kontrolám sa nevyhli ani nemotoroví účastníci, tentokrát 6 cyklistom policajti namerali pozitívnu dychovú skúšku.

Dal si, lebo ho ponúkli...

      Policajti Obvodného oddelenia z Bánoviec nad Bebravou spozorovali vozidlo Seat, ktorého vodič spáchal dopravný priestupok. 34-ročný vodič Seatu jazdil po ceste I/9 smerom na Jerichov. Pri vchádzaní na križovatku z vedľajšej cesty na hlavnú nezastavil na stopke. Policajti ho preto zastavili na odstavnej ploche. Pred zastavením videli, ako jazdil zo strany na stranu.

      Dychová skúška následne ukázala prečo. Alkotest ukázal pozitívny výsledok merania. Vodič Seatu nafúkal 1,06 mg/l , čo predstavuje 2,21 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška mala ešte vyššiu hodnotu a to 1,10 mg/l, čo predstavuje 2,29 promile. Vodič policajtom uviedol, že pracuje v reštaurácii. Keď šiel z práce, tak ho ponúkli pohárikom alkoholu.

      Pred policajtmi skonštatoval, že škoda nevypiť keď núkajú. Toto neodmietnutie alkoholu ho vyjde draho. Za trestný čin ohrozovania pod vplyvom návykovej látky, z ktorého bol obvinený, mu hrozí v zmysle zákona ročný trest odňatia slobody.

 


AUTOR: © Zoznam/jv

Komentáre k článku