30.07.2019

Ukrajinský vodič narazil v protismere – výsledok je šesť zranených

30. júla – Pri zrážke v okrese Michalovce sa zranilo šesť ľudí, medzi nimi aj deti

      Pri sobotňajšej (27. júla 2019) dopravnej nehode v katastri obce Čierne Pole v Michalovskom okrese a zrazili dve osobné vozidlá. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová, v jednom z áut boli aj tri deti.

      Podľa doterajších zistení 58-ročný štátny príslušník Ukrajiny, ktorý s autom značky Renault Laguna smeroval od obce Čierne Pole do obce Bajany, sa počas prejazdu zákrutou pravdepodobne nevenoval plne vedeniu vozidla a prešiel do protismeru.

      „Čelne sa zrazil s vozidlom značky Škoda Octavia, hoci sa jeho vodička, 34-ročná Michalovčanka, snažila v danom momente tejto situácii predísť. Škodu Octavia po zrážke vytlačilo do priekopy a Renault Laguna ostal stáť v strede cesty, pretočený do protismeru,“ spresnila s tým, že obaja vodiči boli podrobení dychovej skúške na zistenie požitia alkoholických nápojov s negatívnym výsledkom.

      Vo vozidle značky Škoda Octavia bol okrem vodičky aj 36-ročný spolujazdec a tri maloleté deti, a to jedno sedemmesačné a ďalšie vo veku päť a osem rokov.

      „Vodička a traja spolujazdci utrpeli podľa predbežnej lekárskej správy ľahké zranenia. Osemročná spolucestujúca a ukrajinský vodič sa zranili ťažko. Predbežná škoda bola vyčíslená na 12 000 eur,“ dodala Ivanová.
      Polícia dopravnú nehodu vyšetruje a začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví.


AUTOR: © Zoznam/jv
ZDROJ: TASR, minv.sk

Komentáre k článku