16.10.2020

FOTO + VIDEO: Cupra Formentor - toto meno si dobre zapamätajte

Cupra Formentor je prvým samostantným modelom značky. A akým modelom!

Sú to už štyri dni odkedy som sa vrátil z Mníchova a nadšenie z tohto vozidla ma stále neopúšťa. Prvé jazdy sú obvykle pozitívnych emócii plné. Je to radosť z nového auta, zo zábavy, ktorú poskytuje. Lenže obvykle ten dobrý pocit rýchlo vyprší. Teraz sa drží dlhšie než obvykle.

Formentor je naozaj presvedčivý a okamžite sa v mojich očiach zaradil k tomu najlepšiemu, čo koncern VW ponúka. A ešte jeden poznatok takto na úvod. Cupra je azda najlepšie pripravený spin-off, aký sme za ostatné dekády zažili. A vidieť to aj na predajných číslach. A vidieť to aj na Formentore. Tu je vlog z testovania:

Cupra patrí pod SEAT. Nemusíme si klamať, všetky modely značky Cupra sú geneticky spojené s modelmi značky SEAT. Výnimkou potvrdzujúcou pravidlo je práve Formentor. Narozdiel od modelov ako Leon, či Ateca, Formentor nikdy nebude niesť označenie SEAT. 

Formentor však z modelu značky SEAT vychádza. Je to totiž väčší súrodenec modelu Leon. Akoby sa Leon pridvihol, spevnil, oťažel a dostal niekoľko dizajnových komponentov, ktoré ho odlíšili od základu. Napríklad plastová lišta na zadnom nárazníku, či výraznejší prelis pod C stĺpikom, prípadne kompletne prepracovaná predná maska. 

Odlišností je viac, no tie sa nesú naprieč celým modelovým portfóliom Cupry. Formentor je tretí model samostatnej značky a zároveň prvý, ktorý nie je “len” vrcholom modelového portfólia SEATu. Pritom v úplných začiatkoch bol koncipovaný ako auto pre SEAT. Už po prvých skicách si vtedajší šéf Španielov uvedomil, že odčleniť Formentor len pre Cupru môže byť dobrý nápad. A on to je naozaj veľmi dobrý nápad.

Formentor preto narozdiel od kolegov menom Ateca, či Cupra ponúkne aj relatívne bežné motorizácie. Napríklad príde s motorom 2,0 TSI pracujúcom v Millerovom cykle a s výkonom 140 kW. Podkapotu sa istotne dostane aj plug-in hybrid. Dokonca v dvoch výkonnostných stupňoch. A aj 2,0 TSI s výkonom 180 kW a s pohonom prednej nápravy. A nájdete tam aj motor 1,5 TSI s výkonom 150 koní. Ba aj 2,0 TDI 150 k. Ak zdvíhate obočie, pokojne ho dajte zasa dole. Ako som spomínal vo vlogu, športová karoséria, športový interiér a k tomu bežný motor sú dnes enormne obľúbené. Lebo viete, imidž rozhoduje.

Lenže na Podkapotou.sk je imidž iba jeden z dôležitých parametrov. Viac ľúbim, keď má auto viac Podkapotou ako len na kapote. Auto, ktoré som si prebral na letisku v Mníchove malo najsilnejší motor. S najsilnejším motorom vstupuje Formentor do predaja. Zatiaľ najsilnejším... Vraj. (žmurk, žmurk). Podkapotou Formentora sa nachádzal prepĺňaný dvojlitrový štvorvalec z rodiny výkonnostných verzií označenia 2,0 TSI. Je to úplne iný motor ako ten, ktorý som už spomenul. Kým dvojliter s výkonom 140 kW teda 190 koní je určený ako náhrada 1,8 TSI a podobne ako 1,5 TSI v nižšom výkone je zameraný najmä na boj s emisiami. 2,0 TSI vo výkonoch 180 a 228 kW sú z inej ligy.

Najvýkonnejší motor ponúkne 228 kW (310 k) a 400 Nm krútiaceho momentu. To autu s pohonom všetkých kolies 4Drive umožňuje zrýchliť z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy a dosiahnuť maximálnu rýchlosť 250 km/h (obmedzovač). Auto má 7-stupňovú dvojspojkovú DSG prevodovku, má špeciálny výfukový systém, má k dispozícii brzdy Brembo, krásne dizajny diskov, exkluzívne športové škrupinové sedadlá a špeciálny Cupra volant so štartovacím tlačidlom a s voľbou režimov. Auto pri pokojnom tempe radí hladko, jazdí ticho a pokojne. Keď ale prepnete do režimu S, prípadne Cupra, klapka vo výfuku a repráčiky zabezpečia naozaj intenzívny športový zvuk. Pri ostrej jazde prevodovka krásne prudko radí, strieľa do výfukov a zdvíha pohľady okolia. Auto má progresívne riadenie, v základe 12 palcový plávajúci displej infotainmentu, digitálny prístrojový štít, vysokú konektivu a kvantum asistentov.

Testovačka mala devätnásťpalcové disky kolies, Brembá, obuté Bridgestone Turanzy a má tiež veľké tlačidlo na vypnutie kontroly trakcie. A poviem vám, že s tým autom je naozaj výborná zábava. Na okreskách pekne drží, do zákruty sa nakloní, prenesie si hmotnosť a zaberie plynulo zadkom. Tým, že vychádza z Leona má vynikajúco rozloženú hmotnosť a na limite sa správa neutrálne, ba až pretáčavo. Vidieť to vo vlogu, čo auto dokáže v rukách mojich i v rukách profi pretekára. Stačí trošku snahy. A pokojne vám dovolí aj hodiny. V režime Cupra je športový mód kontroly trakcie a ESC, takže tam vás v poslednej chvíli zachráni, no bez kontroly trakcie sa môžete točiť na mieste ako zmyslov zbavení.

Auto má v prípade verzie s pohonom 4Drive 420 litrový kufor a pohodlne usadí štvoricu vysokých postáv. Pritom je to karoséria SUV Coupe, no nad hlavou som mal aj so svojimi 190 cm vzadu rezervu tak 5 cm. Deti sa vzadu odvezú aj tri. Otázkou je usporiadanie detských sedačiek, ale tam až zachádzať nebudem. Uvidím, keď sa bude auto testovať na Slovensku.

Sedadlá vpredu sú pohodlné, pekne držia na mieste aj pri bláznení na okruhu a vyzerajú výborne. Formentor ma dostal. Nehanbím sa za to. Môžete mať voči nemu čokoľvek, ale ja mu žeriem aj ten matný lak, aj technológie, aj prevodovku, aj výkon a aj jazdné vlastnosti. Navyše auto vôbec nepôsobí nepohodlne. Má adaptívny podvozok, no ani na spomaľovačoch a dierach (ktorých je v Nemecku enormne málo) neskáče a ani nie je príliš tvrdé. Super.

Tu nájdete vlog na Youtube.com 

V ďalšom článku sa budem venovať novej generácii modelu Cupra Leon, ktorý som mal tiež možnosť testovať.


AUTOR: © Zoznam/Ján Hargaš

Komentáre k článku