04.12.2018

FOTO+VIDEO: Škoda SCALA odhalená, aj keď vlastne nie...

Škoda Auto oficiálne predstaví svoju novinku už tento týždeň – vo štvrtok v Tel Avive.

Takže ukázať ju vopred odhalenú by bolo predčasné a kontraproduktívne. Urobila to teda veľmi sofistikovane a zároveň šalamúnsky: ponúkla model SCALA zamaskovaný tak, že splýval s okolím. Teda bol tam, ale akoby ani nebol. Najprv si ho totiž nikto ani len nevšimol.

Takéto riešenie zodpovedá napríklad rozprávke o rybárovej dcére, ktorá mala prísť za kráľom oblečená, aj neoblečená a priniesť dar – nedar. „Obliekla“ si rybársku sieť a mala vrabca, ktorý po otvorení klietky uletel...

Škoda výrazne promuje svoj nový model, ktorý sme už vlastne videli – ako Škoda Vision RS, ale oficiálne ako Škoda SCALA ešte nie. Postupne odhaľuje jednotlivé fragmenty – naposledy interiér. Teraz zašla ešte ďalej a ukázala auto v Prahe pri takzvanej Lennonovej stene v blízkosti Karlovho mosta. Nový kompaktný model, ktorý tento týždeň oslávi svetovú premiéru v Tel Avive, sa stal turistickým magnetom.

Čo vyzerá ako bežná mestská plocha pre graffiti, má svoj vlastný zvláštny príbeh a nesie meno Johna Lennona. Spevák bol hrdinom československej mládeže v čase, keď bola počas komunizmu v bývalom Československu západnej hudba zakazovaná. Je to miesto, ktoré symbolizuje odvahu v bývalom Československu pred pádom Železnej opony. V čase pred rokom 1989 ľudia písali na túto stenu odkazy a posolstvá plné túžby po slobode či mieri, ako poctu Johnovi Lennonovi, hoci vtedajší komunistický režim také prejavy potláčal.

Pražská Lennonova stena je dodnes miestom, kde sa môže prejaviť ktokoľvek, kto na to má odvahu. Odvaha je aj neoddeliteľnou súčasťou street-artových umelcov.V tomto videu sa pri Lennonovej stene zišli dvaja ľudia, ktorí vo svojich životoch mali odvahu urobiť krok do neznáma: Chemis, street artista z Prahy a Dave Krugman, fotograf a influencer z New Yorku. Stretli sa na tomto mieste, aby vytvorili spektakulárne video, ktoré prepája symboliku miesta s novým vozidlom Škoda Scala, ktoré s nimi účinkuje v unikátnom maskovaní.

Prečo SCALA pri tomto múre? Predstavuje pre značku Škoda odvážny krok vpred, hodlá stanoviť nové štandardy v oblasti technológií, bezpečnosti a dizajnu v triede kompaktných vozidiel. Viac budeme vedieť už vo štvrtok – priamo na Mikuláša. Odhalenie novinky značky Škoda budete môcť sledovať aj v priamom prenose.


AUTOR: © Zoznam/Jozef Vydra
ZDROJ: Škoda auto

Komentáre k článku