19.02.2018

FOTO: Berlingo s bleskom v znaku sa volá Opel Combo. Pristane mu to

Koncern PSA predstavil druhý model z trojice súrodencov patriacich do segmentu LAV.

Minulý týždeň sme vás informovali o nových súrodencoch z koncernu PSA. Kým predchádzajúca generácia zahŕňala iba modely Peugeot Partner RifterCitroen Berlingo, nová generácia do partie prizvala aj Opel Combo. Trojičky stoja na modulárnej platforme EMP2 prispôsobenej pre potreby automobilov v segmente LAV (Leisure Activity Vehicle) teda v surovom preklade – voľnočasovo-aktívny-povoz. A presne také osobné Combo bude.

Rovnako ako Berlingo aj Combo bude ponúkané v dvoch rázvoroch. S dĺžkou 4,4 alebo 4,75 metra. Obe verzie budú môcť byť päť aj sedemmiestne. Combo ponúkne päť a šesť stupňové manuálne prevodovky a nový 8-stupňový automat EAT8. Podkapotou sa objavia ako benzínové, tak naftové motory, pravdepodobne všetky pôvodom od PSA. Očakávať tak môžeme motory PureTech a BlueHDI.

Nové Combo dostane celú paletu asistenčných systémov vrátane asistenta pre maximálnu povolenú rýchlosť, asistenta pre prispôsobenie rýchlosti tej maximálne povolenej, asistenta pre jazdu v pruhoch, asistenta pre únavu vodiča, parkovací asistent a systém Intelligrip pre trakciu na každom povrchu.

Celkovo už piata generácia modelu Combo disponuje množstvom odkladacích priestorov naprieč celou kabínou, presklenou strechou (ModuTop) a minimálnou veľkosťou batožinového priestoru na úrovni 597 litrov v prípade kratšieho a 850 v prípade dlhšieho rázvora (5 miestne usporiadanie).

Auto dostane nový „plávajúci“ displej infotainmentu s veľkosťou 8 palcov, head up displej, zástrčky pre 230 Voltov a mnoho praktických funkcií, o ktorých sa viac dozvieme neskôr.

Combo sa svojou vizážou jednoznačne zaradí do modelového portfólia značky Opel. Kým Berlingo prevzalo funky štýl Citroenu, Combo to hrá viac na estetiku. Čo poviete? Berlingo alebo Combo? V galérii nájdete obe verzie.

Objednávky začne Opel prijímať už v nasledujúcich mesiacoch, prvé kúsky sa k zákazníkom dostanú v druhej polovici roka. Do partie tak už zostáva iba Peugeot Partner. Tipujem, že ho uvidíme do konca tohto týždňa.


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: Opel

Komentáre k článku