10.04.2019

Nemusíte mať pod kapotou, môžete mať pod sedadlom!

Jazdiť autom nie je v mnohých prípadoch potrebné, ani žiaduce. Pre vlastný pohyb poteší pomocný pohon.

Pomerne novým trendom v zábavnom športe, ale aj pri športovaní a výletoch do prírody sú elektrobicykle. To, čo inak zvládne iba trénovaný cyklista, dokáže aj amatér, ak mu pomôže jeho (elektro)bicykel. Elektrický bicykel, lepšie povedané bicykel s pomocným pohonom si obľúbili všetci – mladí, aj seniori. Tým skôr narodeným pomáha zdolávať pre nich už náročnejšie prekážky, vzdialenosti a prevýšenia. Pre mladších je impulzom k lepším výkonom, dlhším trasám na čerstvom vzduchu.

„Elektrobicyklovanie“ si však vyžaduje okrem bicyklov s pomocným elektrickým pohonom aj aj špecializované služby a zázemie. Preto vzniklo v Bratislave nové centrum so zameraním na elektrocyklistiku a všetky potreby pre ebajkerov. Nie je to úplne nový projekt. Nové centrum so všetkým zázemím nadväzuje na predchádzajúce budovanie prémiovej retailovej siete ebajk® - Svet elektrobicyklov, ktoré sa rozbehlo na predošlej adrese.

Náročnosť fanúšikov elektrobikov totiž permanentne narastá. Preto v novom veľkorysom centre zlepšili služby a povýšili ich na mimoriadnu kvalitu, v tomto segmente doteraz neexistujúcu. Skúsenosti z predchádzajúcich rokov dodali novému centru punc odbornosti, ktoré napríklad ocenila i značka Shimano, ktorá si ebajk® centrum Bratislava na Tomášikovej ulici vybrala ako partnera na značkový servis Shimano Servis Center.

Samozrejmosťou je odborné poradenstvo, testovanie, samotný predaj, už spomenutý servis, požičovňa, predaj cyklooblečenia, veľký sklad so špecializovanými cyklodoplnkami pre ebajky, ale aj starostlivosť o komunitu formou budovania siete nabíjacích staníc ebajk connect, existencia pretekárskeho tímu a ďalšie. To všetko nájdete v centre pod názvom ebajk® - Svet elektrobicyklov na Tomášikovej oproti Kuchajde.

Ebajkeri potrebujú špecialistov

Keďže sa počet ebajkerov zvyšuje, rastie aj dopyt po informáciách, novinkách, starostlivosti vo forme servisu či služieb. Všetko to ale musí byť špecializované pre elektrobicykle. Preto v novom centre pracujú iba certifikovaní servisní odborníci s certifikátmi a každoročným školením u dodávateľov pohonov a komponentov.

Centrum má viac ako 600 m² (vrátane skladu), každá služba má svoj priestor s ochotným personálom. Najviac je využívané poradenstvo s testovaním. K dispozícii je v centre viac ako -600 elektrobicyklov, z toho priamo vystavených je až 140 - rôznych konštrukcií, typov a pohonov s doplnkami. Testovať sa dá dovtedy, kým si nenájdete ten svoj pravý ebajk. Okrem predaja či servisu, má návštevník centra možnosť aj požičať si elektrobicykel na rôzne dlhú dobu.

 

Starostlivosť sa predajom nekončí

Všetci v centre sú nadšenci elektrobicyklov a preto sa predajom záujem o návštevníka zďaleka nekončí, ale práve začína. Ide napríklad o vybudovanú sieť nabíjacích staníc ebajk connect po celom Slovensku, zväčša v turistických a cyklo oblastiach. Každý rok pripravuje centrum celoslovenský ebajk zraz, organizuje výjazdy, aby sa ebajkeri medzi sebou podelili o zážitky. Najambicióznejší majú možnosť stať sa členom tímu ebajk racing, v ktorom jazdci pretekajú v kategóriách e-bike, ale aj na klasických bicykloch. Členovia tímu často získavajú pódiové umiestnenia.

Elektrobicykle – nový druh športu

Mať nové možnosti ponúka ľuďom nové výzvy. S elektrobicyklom zažijete niečo, čo vám klasický bicykel nikdy nedá. Ohromná radosť zo zábavného športu, nové zdolané ciele, ktoré sú vyššie a ďalej, nový druh adrenalínu. Nové centrum ponúka zážitky, poznanie, príležitosť a vytvára priestor na realizáciu. Bola by škoda nevyskúšať...

3. Slovenský ebajk ZRAZ bude 18. mája!

Už tretíkrát sa všetci nadšenci elektrobicyklov stretnú na tradičnom mieste – v Amfiteátri v bratislavskej Rači, aby oslávili svoju vášeň pre ebajky.

V sobotu od 10:00 budú pripravené organizované výjazdy v ľahšom, ale aj náročnejšom teréne, predstavenie noviniek zo sveta elektrobicyklov či doplnkov, ale najmä vzájomné debaty o ebajkovaní, o zážitkoch a svojich miláčikov – elektrobicykloch. Nechýbať bude opäť skvelá domáca kuchyňa varená na ohni a ďalšie občerstvenie.

Zarezervujte si termín 18. 5. 2019 vo svojom kalendári.


AUTOR: © Zoznam/Jozef Vydra

Komentáre k článku