29.01.2018

Subaru Outback je najpredávanejšie benzínové kombi v strednej triede

Podiel benzínových áut na celkových predajoch nových vozidiel sa od emisnej kauzy neustále zvyšuje.

Subaru sa do tohto trendu perfektne trafilo. Výsledkom je, že model Subaru Outback sa stal v roku 2017 napredávanejším benzínovým kombi v strednej triede na Slovensku! 

Subaru ukázalo, že u nás síce zatiaľ malá, ale globálne silná značka má vo svojom arzenáli model, ktorý dokáže veľmi úspešne zabojovať i napriek širokej ponuke konkurentov. Ak zoberieme do úvahy všetky karosárske verzie v segmente strednej triedy, čo Outback mierne diskvalifikuje, i tak si v rámci benzínových motorizácií pripísal vynikajúcu druhú pozíciu, hneď za dlhodobým lídrom trhu a jeho typickým firemným vozidlom pre vyššie manažérske pozície.

Outback bodoval i napriek rastúcej konkurencii medzi benzínovými autami: kým benzínových vozidiel sa u nás v roku 2017 predalo o 13 % viac (57 000), predaj naftových o 2 % klesol (36 000). Úspech Subaru v benzínovej lige podporil aj fakt, že sa nepoddalo vynútenému downsizingu a naopak investovalo do inovácií svojho robustného, atmosférického 2,5-litrového agregátu s ohromujúcou životnosťou, kultivovaným chodom a výbornými hodnotami spotreby paliva v reálnej premávke.

Outback v najnovšej generácii prevzal pozíciu top modelu Subaru na Slovensku a nahradil dlhodobo najobľúbenejší Forester. Vlajková loď značky, ktorá sa už v momente svojho zrodu zapísala do dejín ako prvý crossover, si dodnes zachovala svoje typické hodnoty: ultimatívnu kvalitu, maximálny komfort, špičkové jazdné vlastnosti, univerzálnosť a symetrický pohon všetkých kolies. Samozrejme tiež  najvyššiu možnú úroveň pasívnej i aktívnej bezpečnosti ocenenú hodnotením v rámci nárazových testov EuroNCAP.

Outback bol prvým modelom Subaru, ktorý priniesol k zákazníkom dnes taký oceňovaný inteligentný bezpečnostný systém EyeSight. A ak porovnáme reálny rozsah sériovej výbavy, to všetko za bezkonkurenčnú cenu na trhu. Už v apríli dostane Outback ďalšiu rastovú injekciu: na slovenský trh sa dostane inovácia v podobe nového modelového ročníka 2018 s mnohými vylepšeniami.

Momentálne máme zastúpenie redakcie na prezentácii celého portfólia Subaru za polárnym kruhom. K dispozícii sú všetky typy nového modelového ročníka 2018, ktoré momentálne značka ponúka v Európe: Outback, Forester, XV, Impreza, Levorg, WRX STI a BRZ. Nasledujúce video berte ako ochutnávku a pozvánku na reportáž z podujatia, ktorú pripravíme po návrate.


AUTOR: © Zoznam/Jozef Vydra
ZDROJ: Mikona a.s.

Komentáre k článku