17.01.2021

FOTO: Toyota predstavuje RAV4 PHEV: Veľký dojazd, rýchle nabíjanie a 306 koní

Toyota oficiálne uvádza svoj očakávaný model. RAV4 PHEV prichádza s cenou tesne pod 50 000 eur.

Na slovenský trh prichádza vrcholná verzia nového SUV Toyota RAV4 vo verzii Plug-in Hybrid. Cena tohto SUV sa začína na 49 990 Eur vo výbave Comfort, druhá výbava s označením Selection je za 54 590 Eur (vrátane ceny príplatkového laku karosérie).

Nová Toyota RAV4 Plug-in Hybrid patrí na vrchol piatej generácie RAV4 a zároveň plní úlohu vlajkovej lode hybridných vozidiel značky Toyota. Vo svojej triede ponúka bezkonkurenčné spojenie vysokého výkonu s mimoriadne priaznivými ekologickými parametrami. Základom je benzínový štvorvalec Dynamic Force s objemom 2,5 litra doplnený o tri elektromotory. Celkový výkon systému je 306 koní, pričom emisie dosahujú len 22 gramov CO2 na km a spotreba 1,0 l/100 km v kombinovanom cykle WLTP.

RAV4 Plug-in Hybrid sa v bežnej prevádzke správa ako čistý elektromobil. Predvoleným režimom je jazda na elektrinu, v ktorom vozidlo dokáže v meste s úplne nabitým akumulátorom prejsť až cca 75 kilometrov, čo je s rezervou viac ako priemerná vzdialenosť, ktorú pri každodennom dochádzaní najazdia európski vodiči. Ak je potrebná výkonová posila, zapojí sa spaľovací motor. Na rozdiel od iných podobných technológií sa vozidlo po vybití akumulátora správa ako plnohodnotný hybrid so spotrebou do 5 l/100 km pri zachovaní rovnakých jazdných vlastností, čím sa líši od konkurencie.

Nabíjanie akumulátora je jednoduché a bezpečné – pri použití 22 kW Wallboxu vrátane nabíjacieho kábla, ktoré Toyota pri kúpe novej RAV4 Plug-in Hybrid ponúka zadarmo, a trvá 2,5 hodiny. Na naplánovanie a sledovanie procesu nabíjania akumulátora na diaľku môže majiteľ štandardne využiť mobilnú aplikáciu MyT, ktorá poslúži aj na zapnutie sústavy klimatizácie, ktorou možno vykúriť alebo vychladiť kabínu ešte pred nasadnutím do auta. Vozidlo je vybavené palubnou rýchlonabíjačkou podporujúcou až 6,6 kW bez negatívneho vplyvu na životnosť akumulátora.

Vychutnajte si novú RAV4 PHEV v rozsiahlej galérii.


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: Toyota

Komentáre k článku