05.10.2017

Poznáme cenu Kia Stonic, v Nitre sa predstavia aj Citroën a Peugeot

Citroën C3 Aircross, Kia Stinger a Stonic a Peugeot 5008 – to je iba výber z ponuky trojice značiek, ktoré majú v Nitre zastúpenie.

Citroën predstavuje na nitrianskom autosalóne v hale M1 kompletnú modelovú ponuku. V expozícii bude takmer 20 osobných a ľahkých úžitkových vozidiel. Dominantou je najnovší model značky - Citroën C3 Aircross. Len pred pár dňami sa predstavil na frankfurtskom autosalóne.

Je to kompaktné SUV s dĺžkou 4,15 metra. Poskytuje všetky výhody robustného SUV – vyššiu svetlú výšku, vysokú pozícia sedenia, ochranné prvky vpredu aj vzadu, veľké kolesá a rozšírenia blatníkov a prvky, ktoré výrazne pomáhajú pri jazde v ťažších podmienkach a na nespevnených povrchoch.

C3 Aircross ponúka široké možnosti personalizácie - až 85 kombinácií exteriéru s deviatimi farbami karosérie, s tromi farbami strechy pri dvojfarebných verziách, štyrmi balíkmi tzv. Pack Color, ale aj možnosť výberu z piatich výrazne odlišných verzií interiéru.

Dominantnou črtou auta je veľký vnútorný priestor. Široké a pohodlné sedadlá a variabilita interiéru robia z auta najpriestrannejšie a najvariabilnejšie vozidlo v segmente kompaktných SUV. Delené zadné sedadlá umožňujú samostatné posúvanie o 15 centimetrov, vďaka tomu sa môže základný batožinový priestor zväčšiť zo 410 litrov až na 520 litrov. Vďaka preklopeniu operadla predného spolujazdca sa dajú v aute prepravovať predmety s dĺžkou až 2,4 metra.

Svoje výrazné miesto si zaslúži aj Citroën C3 – výrazný, príťažlivý a veľmi  úspešný model, ktorý sa vyrába len na jedinom mieste na svete - práve u nás na Slovensku vo výrobnom závode koncernu PSA Groupe v Trnave. U slovenských motoristov si získava stále väčšiu obľubu. Od uvedenia vozidla na náš trh v októbri minulého roka sa pre novú príťažlivú „cé-trojku“ rozhodlo takmer 1600 nových majiteľov. Darí sa jej veľmi dobre aj medzinárodne. Potvrdzuje to viac ako 180 000 vozidiel predaných za 1 rok od jeho uvedenia. Nová C3-ka je vybavená aj úplne novou jedinečnou širokouhlou HD kamerou Citroën ConnectedCam s uhlom snímania 120 stupňov. Umiestnená je v hornej časti čelného skla. Umožňuje snímanie foto alebo video záberov a ich uloženie, alebo zdieľanie zaujímavých momentov z ciest na sociálnych sieťach.

CITROËN 2CV

Značka Citroën bude viditeľná aj v rámci sprievodného programu autosalónu. V sobotu, ktorá je už tradične dňom s najväčším počtom návštevníkov autosalónu, sa z centra mesta smerom k výstavisku Agrokomplex pohne pestrofarebná kolóna „kačíc“, ktorá vyvoláva úsmevy a šíri dobrú náladu v okolí. Štvorkolesové Citroëny 2CV, ktoré si túto prezývku získali vďaka kolísavej jazde, sú hrdým odkazom na bohatú históriu značky Citroën, veď už na budúci rok oslávia svoje 70. narodeniny.

Spoločnosť Kia na nitrianskom autosalóne 2017 odhalí dve najhorúcejšie novinky spolu s dvomi plug-in modelmi a celým radom sériových modelov. Slovenskú premiéru má nový kompaktný crossover Kia Stonic. Značka ním chce dobyť najnovší a najrýchlejšie rastúci segment trhu. Nový Stonic je sebavedomý a príťažlivý crossover, ktorý ponúka doposiaľ najviac možností osobného prispôsobenia spomedzi všetkých vozidiel Kia. Ponúka až 20 dvojfarebných kombinácií s možnosťou výberu z piatich farieb strechy. Vozidlo má najväčšiu šírku interiéru vo výške pliec v tejto triede a štedrý priestor v oblasti nôh a hlavy.

Pohon zabezpečuje rad ľahkých zážihových a vznetových motorov v kombinácii s manuálnou prevodovkou. Riadenie a zavesenie vozidla je vyladené s ohľadom aj na slovenského vodiča a zaručuje aktívnu jazdu s vysokou stabilitou a dobrou manévrovateľnsťou.

Nový Stonic sa na Slovensku začne predávať už o týždeň 12. októbra a jeho cena štartuje od 14 190 €.

Verejné predstavenie modelu Kia Stinger s karosériou fastback

Po európskej premiére modelu Kia Stinger na medzinárodnom autosalóne v Ženeve sa predstaví teraz v Nitre aj slovenským zákazníkom. Športový sedan s karosériou fastback oživuje ducha vozidiel typu Grand Tourer. Je to typické vozidlo gran turismo. V interiéri má dostatok priestoru pre piatich cestujúcich a ich batožinu. Prináša stabilnú, pokojnú jazdu a skvelé manévrovacie schopnosti s výkonom prenášaným na zadné kolesá.

Na Slovensku budú pre Stinger na výber tri motory: 2,0-litrový preplňovaný zážihový motor (s výkonom 255 koní a maximálnym krútiacim momentom 353 Nm), 2,2-litrový preplňovaný vznetový motor (200 k, 440 Nm) a 3,3-litrový motor V6 s dvomi turbodúchadlami. Ten má výkon 370 koní a maximálny krútiaci moment 510 Nm, pričom dokáže zrýchliť z 0 na100 km/h už za 5,1 sekundy. To z neho robí najrýchlejšie akcelerujúce a najvýkonnejšie vozidlo, aké automobilka Kia kedy vyrobila. Model Kia Stinger bude dostupný s pohonom zadných alebo všetkých kolies. Na Slovensku sa začne predávať v októbri 2017.

Niro Plug-in Hybrid: nová hybridná verzia modelu Niro spája všestrannosť a atraktívny dizajn crossovera s maximálnou palivovou hospodárnosťou plug-in hybridného pohonu. Niro ako prvý automobil na trhu bude ťažiť z dvoch významných trendov: stúpajúceho predaja plug-in hybridných modelov (predpokladá sa, že do konca roka 2023 sa zvýši na viac ako 600 000 vozidiel ročne) a neutíchajúceho rastu trhu s kompaktnými crossovermi.

Niro Plug-in Hybrid prináša spojenie úsporného 1,6-litrového zážihového motora s priamym vstrekovaním GDI a lítiovo-iónového polymérového akumulátora s vysokou kapacitou 8,9 kWh. Tento najnovší prírastok do rodiny hybridných crossoverov Kia produkuje podstatne menej emisií ako klasický hybridný model Niro a jazdný dosah v čisto elektrickom režime s nulovými emisiami viac ako 55 kilometrov.

Nová Optima Sportswagon Plug-in Hybrid je druhým vozidlom s pokročilým systémom hybridného pohonu, ktoré automobilka v Nitre predstavuje. V tomto aute sa spája všestrannosť typická pre klasickú Optimu Sportswagon a mimoriadne hospodárny pohonný systém predstavený v treťom štvrťroku 2016. Nový model je vyrobený špeciálne pre európsky trh a má 440 litrov (VDA) batožinového priestoru. Je to o 133 litrov viac ako sedan Optima Plug-in Hybrid. V čisto elektrickom režime je jazdný dosah viac ako 60 kilometrov. Vo výbave je informačno-zábavný systém s 8 palcovou dotykovou obrazovkou s podporou funkcií Android Auto™ a Apple CarPlay™. Okrem toho ponúka pripojené služby Kia od spoločnosti TomTomTM s aktuálnymi dopravnými informáciami naživo, upozornenia na rýchlostné radary a predpovede počasia. Model Optima Sportswagon Plug-in Hybrid disponuje aj bezdrôtovým nabíjaním inteligentných telefónov.

Značka Peugeot sa predstaví na ploche 400 m² s kompletnou ponukou osobných aj úžitkových modelov prostredníctvom svojho koncesionára  Auto Nitra, ktorý patrí do skupiny FRANCETECH s pobočkami v Košiciach aj v Bratislave. V Nitre sa predstavia aj tohtoročné novinky značky Peugeot:

nový Peugeot 5008 - 7 miestne SUV  

nový Peugeot 3008 – má množstvo národných cien a titul Car Of The Year 2017

nový Peugeot 301

nový Peugeot 308 vo verzii SW

SUV zónu kompletizuje aj model Peugeot 2008, búra rekordy v predaji v Európe

slovenský model Peugeot 208 sa predstaví v najpredávanejšej verzii Style

9 - miestny Peugeot Traveller

modely Peugeot 508 a Peugeot Partner Tepee

Na vonkajšej ploche značka Peugeot predstavuje aj úžitkové automobily - 3 verzie modelov Boxer (valník, šasi, furgon).

Jozef Vydra

Komentáre k článku