14.03.2017

Fulda a Sava prinášajú nové vysoko výkonné letné pneumatiky

Segment vysoko výkonných letných pneumatík (UHP) je stále na vzostupe.

Kým ešte v roku 2010 sa segment letných UHP (Ultra High Performance = vysoko výkonné pneumatiky) podieľal na celkovom trhu letných pneumatík len 14 percentami, podľa prieskumu v rokoch 2010 – 2015 tvorili do roku 2015 už 18 percent ich celkového odbytu na trhoch v Európe, Blízkom východe a v Afrike. Značka Fulda a Sava preto uvádzajú na trh nové vysoko výkonné (UHP) letné pneumatiky.

Najnovšie UHP pneumatiky Fulda SportControl 2 určené pre športovú jazdu pod kontrolou skonštruovali s cieľom zvýšiť výkonnosť na mokrých aj suchých cestách. Fulda v ich podobe ponúka kvalitnú nemeckú technológiu za priaznivú cenu, bez akýchkoľvek kompromisov, pokiaľ ide o ich výkonnosť. Konštruktéri značky Fulda vyvinuli pokročilý dezén behúňa, ktorý optimalizuje kontakt s vozovkou a vyrovnáva rozloženie tlaku v pneumatike, čo skracuje brzdnú vzdialenosť na suchom povrchu.

Široké a tuhé vonkajšie ramená obmedzujú deformáciu behúňa. Pre vodičov to znamená presnejšie riadenie a vysokú účinnosť na suchej vozovke. Početné dezénové drážky AquaFlow umožňujú rýchly odvod vody a zaisťujú tak dobrú trakciu na mokre. Zmes behúňa na báze siliky na mokrej vozovke prispieva zase k lepšej ovládateľnosti vozidla v porovnaní s predchádzajúcou generáciou.

Fulda SportControl 2 dodávajú vodičovi pri jazde na suchom i mokrom povrchu pocit istoty, a to pri vynikajúcom pomere cena/výkon. Vďaka úprave veľkosti styčnej plochy behúňa pneumatík s vozovkou ponúkajú totiž aj rovnomernejšie opotrebenie, a teda i vyšší kilometrový výkon v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Odľahčená konštrukcia a zloženie zmesi obmedzujú energetické straty a znižujú tak valivý odpor, čo sa priaznivo podpisuje na spotrebe vozidla. Pneumatiky Fulda SportControl 2 sú v súčasnosti na trhu v 48 rozmeroch, ktoré pokrývajú 52% trhu v rýchlostných indexoch W,Y,Z.

Sava tiež zdokonaľuje vysoko výkonné letné pneumatiky

Segment vysoko výkonných letných pneumatík (UHP) je stále na vzostupe. Kým ešte v roku 2010 sa segmente letných UHP na celkovom trhu letných pneumatík podieľali len 14 percentami, do roku 2015 tvorili už 18 percent ich celkového odbytu na trhoch v Európe, Blízkom východe a v Afrike podľa prieskumu v rokoch 2010 – 2015. Európsky výrobca Sava drží s týmto trendom krok a uvádza na trh pneumatiky Intensa UHP 2 s lepšími výkonovými charakteristikami na suchom i mokrom povrchu v porovnaní s predchádzajúcou generáciou.

Pretože podľa výskumu zákazníckych potrieb v roku 2014 spoločnosťou TNS vo Veľkej Británii je pre zákazníkov v prípade letných pneumatík UHP prvoradé ich správanie sa pri brzdení, Sava vybavila nové pneumatiky Intensa UHP 2 tuhými vonkajšími blokmi. Rovné, robustné bloky dovoľujú lepší prenos sily a zaisťujú tak účinné brzdenie.

Sava sa súčasne zamerala aj na zlepšenie ovládateľnosti pneumatík Intensa UHP 2 na mokrej vozovke. Vďaka upravenej styčnej ploche sa stopa pri jazde postupne prispôsobuje zmenám vonkajších síl, čo vodičovi umožňuje lepšiu kontrolu nad vozidlom na mokrých cestách.

Zlepšenie konštrukcie prinieslo pneumatike Intensa UHP 2 zoptimalizovanú treciu plochu a nižšie energetické straty, čo sa priaznivo prejavilo na znížení spotreby paliva a vyššom kilometrovom výkone. Pneumatiky Intensa UHP 2 sa na trhu etablujú ako cenovo priaznivá alternatíva, ktorá ponúka európsku kvalitu za rozumné ceny.

Pneumatiky Sava Intensa UHP 2 budú na trhu v 35 rozmeroch a budú tak pokrývať zhruba polovicu trhu letných UHP pneumatík na trhoch v regiónoch Východ + západ vrátane pobaltských republík a Turecka v kategórii štandardné osobné letné pneumatiky, 17” a viac a rýchlostný index: W, Y, Z.

Jozef Vydra
ZDROJ: GoodYear.eu, PBR, sava-tires.com, Fulda.com

Komentáre k článku