29.10.2014

Modernejší a lepší – taký je nový Renault Trafic

Nové, robustné a zároveň dynamické línie prechádzajú do prepracovanej prednej masky.

To je hlavný rozpoznávací znak, ktorý je prispôsobený novej dizajnovej línii značky. Zmeny síce ponúka Nový Trafic zákazníkom zvonka, no radikálne zmeny nastali najmä v interiéri vozidla. Kabína bola navrhnutá tak, aby bola komfortná, ale aj praktická a ponúkla pocit ako v osobnom automobile. Pocit kvality a 14 odkladacích priestorov...

Kancelária na kolesách

Interiér kabíny modelu Nový Trafic bol navrhnutý tak, aby mohol slúžiť ako mobilná kancelária. Ponuka odkladacích priestorov je najlepšia na trhu – kabína má 14 odkladacích priestorov (s celkovým objemom 90 litrov). Ponúka skvelé riešenia pre uloženie mobilného telefónu či tabletu, ale tiež stojan na zachytenie papierov ako sú faktúry, alebo dodacie listy.

Nový Renault Trafic tak uľahčuje život svojim používateľom každý deň. Novinkou je aplikácia R&GO, ktorá je dostupná pre užívateľov smartphonov s operačnými systémami Android a iOS. Vďaka nej sú im dostupné funkcie ako navigácia, hands free používanie telefónu, multimédia či palubný počítač.

Praktickejší nákladný priestor

Otváracie dvierka začlenené do dolnej časti deliacej steny nákladného priestoru a pod prednými sedadlami poskytujú najlepšiu dĺžku prepravovaného materiálu na trhu. Vnútorná galéria vysoká 28 cm umožňuje najefektívnejšie využitie nákladného priestoru.

Najlepšia ponuka motorov

Špecialisti Renault poskytli modelu Nový Trafic nový rad motorov, ktoré využívajú technológie odvodené od úspechu Renaultu v F1. Tieto motory boli upravené tak, aby vyhovovali potrebám firemných zákazníkov, a kombinujú pritom šetrnosť a výkon. V prípade verzie „Twin Turbo“ klesla spotreba pod hranicu 6l/100km.

Štyri motory a dva varianty pre všetky typy použitia

Dve pohonné jednotky pre Trafic: dCi 90 a dCi 115 s jedným turbodúchadlom majú nižšiu priemernú spotrebu až o 1l/100km v porovnaní s motormi predchádzajúcej verzie modelu.

Motory vybavené technológiou Twin Turbo sú výkonnejšie, s vysokým krútiacim momentom už v nízkych otáčkach a majú ekonomickejšiu prevádzku. Poskytujú plynulý rozbeh aj pri zaťažení vozidla. Na výber sú Energy dCi 120 Twin Turbo, Energy dCi 140 Twin Turbo, dCi 140 Twin Turbo.

Nový Trafic je štandardne dodávaný s novou generáciou ESC, ktorá zahŕňa technológie ako „Extended Grip (Asistent pre rozjazd na nespevnených povrchoch)“, „Hill Start Assist (Asistent rozjazdu do kopca)“ a „Trailer Sway Control (Asistent stabilizujúci rozkývaný príves)“. Nájdeme v ňom aj systém proti prevráteniu, ESP prispôsobujúce sa hmotnosti nákladu, či parkovaciu kameru. Nový Trafic má vnútorné zrkadlo „WIDE VIEW“ pre elimináciu mŕtveho uhla.

Nový Renault Trafic potvrdzuje vedúce postavenie spoločnosti Renault v kategórii úžitkových vozidiel, ktorý sa drží hesla „We keep the best and improve the rest (Zachováme to najlepšie, vylepšíme zvyšok).“ To mu umožňuje poskytovať zákazníkom to najlepšie a najvýhodnejšie pre ich potreby a drží Renault v pozícii jednotky v segmente úžitkových vozidiel už od roku 1998.

red
ZDROJ: Renault

Komentáre k článku