2023-12-04 07:15:00
Obchvat Mosta pri Bratislave
Obchvat Mosta pri Bratislave
Zdroj: TASR

Obchvat Lučenca môže ovplyvniť výsledok prieskumu

Ďalšie stupne prípravy obchvatu Lučenca budú závisieť od výsledku prieskumu

Ďalšie stupne prípravy obchvatu Lučenca budú závisieť od výsledkov kordónového prieskumu sčítania dopravy, ktorý bol v meste realizovaný začiatkom jesene tohto roka. Pre TASR to uviedol hovorca Slovenskej správy ciest (SSC) Martin Guzi.

"Výsledky dopravného prieskumu a dopravného modelu, ktorý vyplynie zo sčítania, budú SSC dodané do konca roka. Poloha plánovaného obchvatu vyplýva z územného plánu mesta Lučenec a SSC disponuje právoplatným územným rozhodnutím na tento obchvat," priblížil Guzi.

Z dát celoslovenského sčítania dopravy realizovaného v rokoch 2022 a 2023, ktoré zverejnila SSC, vyplýva, že po ceste I/75 vedúcej naprieč celým mestom i historickým centrom Lučenca prejde denne viac ako 10.000 vozidiel. Najvyťaženejším úsekom je svetelná križovatka s cestou II/585 pri Kubínyiho námestí, ktorou denne prejde približne 14.000 vozidiel.

Riešeniu dopravnej situácie v Lučenci by podľa samosprávy pomohla výstavba obchvatu, o jeho možnom vybudovaní rokuje s SSC už niekoľko rokov. Obchvat Lučenca by mal byť realizovaný preložkou cesty I/75, podľa územného plánu by mesto obchádzal zo severozápadnej strany. Vybudovanie obchvatu by podľa samosprávy v meste znížilo hustotu dopravy a zvýšilo bezpečnosť na cestách či kvalitu ovzdušia.


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: TASR

Komentáre k článku


Stream naživo