23.04.2014
Volkswagen Golf R 400
Volkswagen Golf R 400
Zdroj: VW, Aol, Chris Paukert

POTVRDENÉ! Super hot hatch Golf R 400 sa bude vyrábať!

Všetko tomu nasvedčovalo, no dnes je to isté. Golf R 400 sa dočká výroby. Motor by sa mal objaviť i v Audi.

Informáciu priniesol americký portál Car and Drive, ktorý vyspovedal šéfa vývoja VW. Šéf vývoja Volkswagenu Heinz-Jakob Neusser potvrdil, že najvýkonnejší štvorvalcový hatchback sa bude vyrábať. S výkonom 294 kW (400 k) a s maximálnym krútiacim momentom 450 Nm schová do vrecka nielen Golf R, z ktorého vychádza, ale v podstate celú konkurenciu.

Golf R 400 bude mať k dispozícii pohon 4x4, pravdepodobne cez najnovší Haldex 5 (tak ako R-ko), bude v trojdverovej verzii s automatickou prevodovkou DSG a z nuly na stovku zrýchli za 3,9 sekundy. To nedokážu ani mnohé superšporty. Maximálna rýchlosť sa uvádza na 282 km/h.

Samotný motor využíva poznatky zo motošportu. Prešiel iba miernymi úpravami, aby zvládol vyšší plniaci tlak. Predpokladom je väčšie nasávanie a možné je tiež väčšie turbo. To sú však len dohady...

Iný manažér Volkswagenu zároveň potvrdil, že motor z tohto auta sa objaví aj v zatiaľ bližšie nešpecifikovanom Audi. Ako to v koncerne býva, nebude predsa vyvíjať nový motor (staronový), aby ho využívalo iba jedno auto.

Golf R 400 totiž využíva ten istý štvorvalec 2,0 TSI aký sa objavuje vo viacerých športových autách koncernu s označením EA888. Golf R má o rovných 100 koní a 70 Nm menej ako R 400. Spolu s GTI-čkom a nedávno zachyteným Golfom R vo verzii kombi, to vyzerá, že VW sa zo svojho klenotu snaží vyťažiť absolútne maximum. Kedy sa R 400 objaví v uliciach je predčasné hovoriť. Podstatné je, že R 400 bude. Vychutnať si ho môžete v galérii.

 

Ján Hargaš
ZDROJ: caranddriver

Komentáre k článku


Stream naživo