2024-03-27 13:38:00
Škoda Octavia IV facelift
Škoda Octavia IV facelift
Zdroj: Škoda

Škoda Octavia má ceny pre slovenský trh. Táto vec vás prekvapí. Pozitívne

Škoda Octavia prichádza na náš trh najprv vo výbavách First Edition. Tie lákajú výbavou a cenou.

Škoda Octavia sa len prednedávnom ukázala svetu vo svojej faceliftovanej podobe a už poznáme ceny na Slovensku. Auto prichádza najprv v ponuke vo výbavách s označením First Edition. Vybrať si môžete buď First Edition Clever, First Edition Advance alebo First Edition Premium. Výbavy First Edition už tradične lákajú na lepšiu cenu s vyššou výbavou ako porovnateľné stupne výbav. Tieto tri výbavy tak tvoria alternatívu k výbavám Selection, Top Selection a Sportline. Importér vozidiel Škoda na Slovensku pritom otvoril konfigurátor aj s týmito výbavami, takže si môžete ľahko a prehľadne overiť, čo máte naviac, prípadne v čom sú výbavy lepšie/horšie.

Ja som si takto skúsil konfigurovať auto vo výbave Selection, a potom vo výbave First Edition Clever. I keď Clever vám neumožní zvoliť si všetky prvky ako v Selection, máte výhodu v tom, že sa nestaráte o rôzne balíky a výbavu máte už namiešanú bohato a k spokojnosti. Pointa ale je, že rozdiel v cene bol vyše 2000 eur v prospech First Edition.

Dobrou, no stále priam neuveriteľnou, správou je, že základným motorom nie je trojvalec 1.0 TSI, ale štvorvalec 1.5 TSI podladený na 85 kW. Úsporná verzia s manuálnou prevodovkou v uvádzacej výbave First Edition štartuje na 25 990 eur. Štandardná výbava Selection je za 25 130 eur s tým istým motorom a prevodovkou. First Edition navyše ponúka 17-palcové disky kolies, zadnú parkovaciu kameru a viacero ďalších prvkov, ktoré sú pre Selection dosť drahé.

Verziu toho istého motora s automatickou prevodovkou kúpite ako mild-hybrid s označením e-Tec za 27 830 eur v prípade Selection a 28 690 eur v prípade First Edition Clever. Naftový motor 2,0 TDI 110 kW s automatom začína na 32 310 eur (Selection).

Škoda informuje, že najprv budú prichádzať verzie First Edition, no ich množstvo je pre slovenský trh obmedzené, preto si už dnes môžu záujemcovia objednať aj verzie v štandardnej výbave. Octavia IV po facelifte príde na naše cesty na prelome druhého a tretieho štvrťroka - teda v preklade: začiatkom leta a cez školské prázdniny.


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: Škoda

Komentáre k článku


Stream naživo