21.12.2016

Nový Tiguan Allspace bude mať premiéru v Detroite

Volkswagen rozširuje ponuku modelového radu Tiguan o predĺženú verziu.

Novým modelom Tiguan Allspace prinesie Volkswagen v budúcom roku na trh novú, atraktívnu verziu aktuálneho modelu Tiguan. Predĺžená verzia bestsellera bude mať svetovú premiéru začiatkom januára na autosalóne North American International Auto Show (NAIAS, 8. - 22. januára 2017) v Detroite. Od začiatku leta sa bude dlhý Tiguan, ktorý môže byť vybavený siedmimi sedadlami, postupne uvádzať na trhy v Severnej Amerike, Číne a Európe.

Európska verzia predĺženého modelu Tiguan bude mať dodatkové označenie „Allspace“. V Severnej Amerike a Číne sa nový model bude predávať iba ako „Tiguan“, prípadne „Tiguan L“ bez ďalšieho označenia. Nový Tiguan má dlhší rázvor i zadný previs, a vďaka tomu dostatok miesta pre tretí rad sedadiel.

Ako naznačuje meno, nová verzia má o 11 centimetrov predĺžený rázvor a okrem toho aj predĺžený zadný previs pre zväčšenie vnútorného priestoru. To umožnilo vytvoriť flexibilnejší interiér s piatimi sedadlami a zvlášť veľkým batožinovým priestorom. Ponúkne však, rovnako ako KodiaQ, až sedem miest.

Aj nový Tiguan je postavený na flexibilnej platforme MQB a bude mať širokú škálu pohonných jednotiek. Základom bude pohon prednej nápravy, za príplatok bude možnosť pohonu všetkých štyroch kolies 4Motion. Pre nový Tiguan Allspace bude k dispozícii atraktívna ponuka prvkov vybavenia.

Volksawagen zverejnil síce iba prvé dve skice novinky, no na internete sa už objavili aj oficiálne obrázky. Vozidlo na nich je síce určené pre čínsky trh, ale verzie pre Európu a USA sa majú líšiť iba minimálne. Oproti súčasnej kratšej verzie je tu len niekoľko drobných zmien.

Oficiálny európsky debut sa uskutoční v marci 2017 na autosalóne v Ženeve. Nový Tiguan pre európsky a americký trh sa budú vyrábať v mexickom Pueble, verzie pre Čínu bude pripravovať závod v Šanghaji.

Jozef Vydra
ZDROJ: VW

Komentáre k článku