02.12.2019
Lexus RX patrí k
Lexus RX patrí k najspoľahlivejším autám
Zdroj: Lexus

Nový Lexus RX zabodoval v crash testoch

Špeciálne ocenenie Top Safety Pick za skvelé výsledky pri nárazových testoch mu udelil Americký inštitút pre bezpečnosť cestnej dopravy (IIHS).

Nový Lexus RX dosiahol najvyššie hodnotenie vo všetkých šiestich nárazových testoch. To znamená pri testoch čelného nárazu strednou časťou vozidla, prednou časťou na strane vodiča a spolujazdca, bočnom náraze, pevnosti strechy a ochrany hláv spolujazdcov.

Zdroj: Lexus, IIHS

 V najnovšej verzii  SUV Lexusu väčšiu bezpečnosť zabezpečujú dodatočné úpravy spodného nárazníka a konštrukcia vozidla. Pri výrobe nového RX inžinieri využili techniku laserového zvárania, dodatočné bodové zvary a aplikovali veľmi pevné lepidlá na najdôležitejších bodoch podvozku.

Protikolízny systém na jednotku

Najvyššie ocenenie Superior získal aj protikolízny systém nového modelu. Systém zabránil kolízii s vozidlom vpredu v obidvoch testovacích scenároch – pri rýchlosti 12 a 25 míľ/h (19 a 40 km/h). 

Zdroj: Lexus, IIHS
Zdroj: Lexus, IIHS

Nový RX štandardne dodávajú s najnovšou verziou  balíka bezpečnostných funkcií – Lexus Safety System+. Možnosti prednárazového bezpečnostného systému sú rozšírené o funkciu detekcie chodcov cez deň aj v noci a detekciu cyklistov počas dňa. Vozidllo je štandardne vybavené asistentom jazdného pruhu a aktívnym tempomatom.

Nový RX je štvrtým modelom Lexusu, ktorý tento rok ocenil inštitút IHHS. Najvyššie hodnotenie Top Safety Pick+ už predtým získali modely ES, UX a NX.


AUTOR: © Zoznam/Jozef Vydra
ZDROJ: IIHS

Komentáre k článku


Stream naživo