04.12.2017

Model Civic Type R zvíťazil v ankete Auto roka magazínu BBC TopGear

Honda Civic Type R triumfovala v prestížnej ankete a získala trojicu ocenení.

Získala ocenenie za najlepší športový hatchback roka, autom roka bola aj  podľa medzinárodných redaktorov, a následne získala aj celkovú cenu pre najlepšie auto roka.

Špeciálne vydanie magazínu BBC TopGear je venované výročnému slávnostnému odovzdávaniu cien pre najlepšie automobily roka. Je to celosvetovo najväčší motoristický mesačník. V tomto roku jeho ocenenia dostali globálny rozmer, keď všetci jeho medzinárodní redaktori volili svoje najobľúbenejšie auto roka.

Nový model Civic Type R sa vyrába v britskom Swindone a vychádza z rovnakého základu ako nový Civic hatchback. Bol od základu technicky prepracovaný tak, aby prinášal čo najatraktívnejšiu dynamiku v segmente športových hatchbackov – na ceste aj pretekárskom okruhu. 

V magazíne BBC TopGear zaznelo: „Civic Type R nie je len športovým hatchbackom roka, ide o najlepšie auto roka. Je to návykové, rytmické a ničivo rýchle auto, pravý hrdina pre ľudové masy, ktorý v sebe snúbi dostupnosť a bláznivosť. Toto nadšenie má základ v jeho dokonalej cieľavedomosti“ 

„To, že sme na odovzdávaní cien magazínu BBC TopGear pre najlepšie auto roka dosiahli s trojicou ocenení hattrick, je pro nás veľká pocta,“ povedal výkonný viceprezident spoločnosti Honda Motor Europe, Philip Ross. „Nový model Civic Type R predstavuje ucelený produkt, s ktorým zákazníci získajú výkon, atraktívny zážitok z jazdy a špičkovú praktickosť v danej triede. Najväčšia vďaka za tento úspech patrí technikom, konštruktérom a zamestnancom vo výrobnom závode. Bez týchto ľudí a jednotného spôsobu myslenia by to nebolo možné“

Model Civic Type R dosahuje maximálnu rýchlosť 272 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,7 sekundy. Tento výkon mu zabezpečuje optimalizovaný a upravený 2,0 litrový motor VTEC TURBO, ktorý teraz dosahuje výkon 235 kW (320k) s maximálnym krútiacim momentom 400 Nm.


AUTOR: © Zoznam/Jozef Vydra

Komentáre k článku