28.07.2020

Mercedes zakladá novú Triedu T: Pre aktívne rodiny s potrebou priestoru

Mercedes triedy T príde na trh začiatkom roku 2022. Bude určený pre rodiny a ich koníčky.

Divízia Mercedes-Benz Vans vyrába vozidlá v segmente malých, stredných a veľkých vanov, a tak spĺňa všetky požiadavky zákazníkov týkajúce sa priestoru. Teraz bude použitá platforma malého vanu na vytvorenie vozidla, ktoré sa pokúsi splniť potreby rodín a bude zároveň vhodným spoločníkom pre voľnočasové aktivity. Rovnako ako Trieda V, ktorá patrí do segmentu veľkých osobných dodávok, Trieda T zaujme miesto v kategórii malých vanov. Tam má Mercedes nový Citan, avšak ten je prísne pracovným strojom. Trieda T chce byť skutočným Mercedesom pre rodiny a ľudí tráviacich voľný čas aktívnym spôsobom s potrebou veľkej variability a priestrannosti.

„S novou Triedou T ponúkneme vozidlo umožňujúce rodinám a ľuďom tráviacim svoj voľný čas aktívnym spôsobom, vstúpiť do sveta Mercedes-Benz. Títo zákazníci hľadajú atraktívne a praktické kompaktné vozidlá - to sú presne požiadavky, ktoré nová Trieda T splní,“ hovorí Marcus Breitschwerdt, vedúci divízie Mercedes-Benz Vans.

„S našou jedinečnou filozofiou dizajnu Sensual Purity vytvárame Triedou T atraktívneho rodinného spoločníčka, ktorý očarí svojím dizajnom, proporciami a hodnotným dojmom,“ uviedol Gordon Wagener, šéfdizajnér koncernu Daimler.

Nové vozidlo bude mať DNA značky Mercedes-Benz, najmä pokiaľ ide o dizajn, hodnotnosť, bezpečnosť a konektivitu. Novovyvinutá Trieda T sa zameria na privátnych zákazníkov. Bude plniť potreby rodiny a na voľný čas orientovaných privátnych zákazníkov a to aktraktívnym pomerom ceny a hodnoty. Písmeno T predstavuje efektívne koncepcie priestoru a preto sa dokonale hodí ako modelové označenie pre kompaktné rodinné vany s trojcípou hviezdou. Nová Trieda T ponúka bohatý priestor a je vhodná pre široký rozsah rôznych použití a to bez kompromisov v oblasti komfortu - aj pre osobnú dopravu ako napríklad v oblasti služieb zdieľania. Ponúka napríklad posuvné dvere so širokým otváraním, ktoré umožňujú jednoduchý vstup do interiéru na ľavej aj pravej strane vozidla. Okrem konvenčných pohonov bude existovať aj plne elektrická verzia.
V segmente malých vanov je divízia Mercedes-Benz Vans zastúpená od roku 2012 modelom Citan určeným pre komerčných zákazníkov. V auguste minulého roka ohlásila divízia vanov nástupcu kompaktnej mestskej dodávky vrátane plne elektrického variantu. Na platforme tohto malého vanu sú postavené dve vozidlá: zatiaľ čo Mercedes-Benz Citan je nekompromisne navrhnutý pre komerčné použitie, Mercedes-Benz Trieda T sa zameria predovšetkým na privátnych zákazníkov.

Trieda T ako aj Citan vzniknú v spolupráci s Renault-Nissan-Mitsubishi. Je teda pravdepodobné, že bude mať viacero spoločných prvkov s novým modelom Renault Kangoo vrátane motorizácií a prevodoviek, či rozmerov interiéru. Dizajn a použité materiály by mali byť iné.

 


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: Mercedes

Komentáre k článku