03.08.2022
Estakáda R2
Estakáda R2
Zdroj: NDS

Práce na R2 medzi Mýtnou a Tomášovcami pokračujú, na mostoch robia izolácie

Výstavba úseku R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce pokračuje, na mostoch robia izolácie a rímsy.

 TASR o tom informovala hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Eva Žgravčáková. Pripomenula, že stavebné práce budú pokračovať montážou odvodnenia mostov a záchytných bezpečnostných zariadení, zábradlia či oceľových zvodidiel. Dodala, že na jednotlivých úsekoch hlavnej trasy robia konštrukčné vrstvy vozoviek, betónové i oceľové zvodidlá či oplotenie. Uviedla tiež, že pracujú aj na informačnom systéme rýchlostnej cesty.

Podľa nej okrem uvedených prác budú ku koncu výstavby osádzať dopravné značenie. "Takisto budú čoskoro zaťažovacie skúšky mostov, funkčné skúšky na informačnom systéme a na odlučovačoch ropných látok," zhrnula.

Trasa budúcej rýchlostnej cesty R2 vedie údolím Krivánskeho potoka v súbehu so železničnou traťou a obchádza obec Mýtna. Následne vchádza do katastra obce Divín. Úsek je dlhý 13,5 kilometra a jeho súčasťou je 11 mostných objektov, šesť protihlukových stien a osem zárubných či oporných múrov.

Vo výstavbe je aktuálne i vyše deväťkilometrový úsek R2 Kriváň – Mýtna nadväzujúci na prevádzkovaný úsek R2 Pstruša – Kriváň. Po dokončení oboch úsekov získajú motoristi s výnimkou úseku Zvolen, západ – Zvolen, východ súvislé diaľničné spojenie z Bratislavy po Lučenec.


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: TASR

Komentáre k článku