12.05.2022
Nové vozne ZSSK
Nové vozne ZSSK
Zdroj: TASR

ZSSK musí šetriť. Cestujúcich čaká mimoriadna zmena grafikonu

Od pondelka sa mimoriadne zmení grafikon pre šetrenie nákladov.

Od pondelka (16. 5.) vstúpi do platnosti mimoriadna zmena grafikonu vlakovej dopravy na základe objednávky Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR. Vyplýva z potreby šetrenia nákladov v rámci plánu dopravnej obslužnosti. TASR o tom informoval hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč.

Mimoriadna zmena grafikonu vlakovej dopravy 2021/2022 potrvá do 10. decembra. Dotkne sa dvoch rýchlikov. Zrušený bude regionálny rýchlik, ktorý štartoval zo Žiliny o 4.11 h a do Košíc mal príchod o 7.41 h. Rovnako bude zrušený aj rýchlik v opačnom smere, ktorý vyrážal z Košíc o 20.32 h a do Žiliny prichádzal o 23.55 h.

Rýchliky v úseku Poprad - Košice a späť nahradia regionálne expresy. Vlak s odchodom z Popradu-Tatier o 6.23 h a príchodom do Košíc o 7.41 pôjde v pracovné dni a sobotu. Vedený bude v trase zrušeného vlaku len v úseku Poprad – Košice. Regionálny expres, ktorý má z Košíc vyrážať o 20.32 h a do Popradu-Tatier má príchod o 21.52 h, tiež pôjde v pracovné dni a sobotu, vedený bude v trase zrušeného vlaku len v úseku Košice – Poprad.


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: TASR

Komentáre k článku