13.10.2021

NDS o dva týždne spustí nový úsek obchvatu mesta Prešov

NDS spustí nový úsek aj s tunelom do ostrej prevádzky o viac ako dva týždne.

Úsek diaľnice D1 Prešov, západ – Prešov, juh s Tunelom Prešov spustí Národná diaľničná spoločnosť (NDS) do ostrej prevádzky 28. októbra. Diaľničiari o tom informovali na sociálnej sieti.

"Tunel je vybavený špičkovou modernou technológiou. Naši tuneloví operátori budú nonstop dohliadať na to, aby váš prejazd úsekom bol bezproblémový," priblížila NDS s tým, že tunel otestovala a skontrolovala. Simulovaným požiarom v ňom diaľničiari preverili súčinnosť a akcieschopnosť operátorov, tunelových špecialistov a všetkých zložiek Integrovaného záchranného systému.

Úsek D1 Prešov, západ - Prešov, juh má dĺžku 7,87 kilometra. Akceptovaná zmluvná hodnota bez dane z pridanej hodnoty (DPH) je podľa webovej stránky NDS 356.345.280,48 eura. Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou (EÚ).

Diaľnica D1 bude tvoriť "západný" obchvat mesta Prešov a rýchlostná cesta R4 bude tvoriť "severný" obchvat mesta Prešov. Tieto komunikácie sú navzájom prepojené v druhej budovanej mimoúrovňovej križovatke Prešov, západ, pričom jednou z funkcií je previesť predovšetkým tranzitnú dopravu mimo obývaného územia mesta.

 


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: TASR

Komentáre k článku