09.06.2021

Na zastávkach MHD v Bratislave už nemusíte študovať cestovný poriadok

Na ďalších 118 zastávkach MHD sa všetko aktuálne dozviete z informačných tabúľ.

V Bratislave pribudlo na 118 zastávkach mestskej hromadnej dopravy 124 elektronických informačných tabúľ. Cestujúcim zobrazujú najbližšie príchody spojov a aj aktuality z dispečingu o výlukách a ďalších zmenách v MHD. Najviac tabúľ pribudlo v mestských častiach Ružinov (30) a Petržalka (27). TASR o tom informoval hovorca Dopravného podniku Bratislava (DPB) Martin Chlebovec.

Tabule disponujú aj audiosystémom, prostredníctvom ktorého môže dispečer DPB ľuďom na zastávke oznámiť mimoriadnu udalosť. Súčasťou je aj kamerový systém, ktorý má v správe bratislavská mestská polícia a už pomohol s riešením incidentov.

Mestský dopravca v rámci projektu intenzívne komunikoval s Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Tieto tabule totiž budú pomáhať aj tejto skupine obyvateľov. "Po stlačení príslušného tlačidla na svojom ovládači si vypočujú hlásenie celého obsahu, ktorý tabuľa aktuálne zobrazuje," spresnil Chlebovec.

Tabule pribudli najmä na autobusových a trolejbusových zastávkach. Električkové zastávky budú riešené komplexne, v rámci modernizácií električkových radiál. Počas stavebných prác sa totiž zrekonštruujú aj zastávky a následne i na nich pribudnú nové informačné tabule.


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: TASR

Komentáre k článku