04.05.2021

Rekonštrukcia štátnej cesty I/75 vo Veči spôsobuje problémy v doprave

Na štátnej ceste I/75 v šalianskej mestskej časti Veča sa začali rekonštrukčné práce.

 

Pozostávajú z frézovania vozovky, ktoré by malo trvať do 4. mája, kladenie novej asfaltovej vrstvy potrvá do 13. mája. Následné zálievky budú trvať jeden deň s minimálnym obmedzením dopravy. „Jednotlivé termíny prác môže ovplyvniť nepriaznivé počasie alebo iná nepredvídaná udalosť,“ upozorňuje samospráva.
Rekonštrukcia cesty sa začala s časovým oneskorením z dôvodu nepodpísania zmluvy medzi správcom komunikácie Slovenskou správou ciest a dodávateľom. Už pri riešení povoľovania dočasného dopravného značenia počas prác bol správca zo strany mesta a príslušného dopravného inžiniera upozorňovaný, že ide o vysoko frekventovaný úsek a akékoľvek aj menšie zdržanie cestnej premávky spôsobí niekoľkohodinový kolaps dopravy. Riešením bolo aj úplné uzavretie, s čím mesto nesúhlasilo. „Mesto napriek tomu, že na tieto práce mesto nemá žiadny dosah, hneď po zvážení situácie požiadalo dopravnú políciu o súčinnosť pri riadení premávky. Apelujeme na dopravcov, ak majú možnosť sa vyhnúť nášmu mestu, aby zvážili inú trasu,“ vyzvala hovorkyňa mesta Dajana Hanesová.
Práce pokračujú aj na kruhovej križovatke, kde sa vymení asfaltový povrch. Vnútorný kruh v kruhovej križovatke a jeho oprava nebola schválená zo strany dodávateľa prác. „Podľa dostupných informácií bude opravovaný v ďalšom termíne, čo mesto neteší, keďže každá takáto oprava si vyžiada opäť ďalšie dopravné zápchy, možno už o mesiac od ukončenia súčasnej opravy,“ skonštatovala Hanesová.


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: TASR

Komentáre k článku