Veľká automobilka varuje: na toto si dajte pozor. Je to PODVOD!
Automobilka Audi vydala varovanie pre všetkých, ktorí zvažujú kúpu jazdeného vozidla. Množia sa podvody, ktoré prekračujú všetky medze.
Keď už varovanie pred hroziacou stratou peňazí a podvodmi musí vydať aj výrobca automobilov, je to už naozaj niečo. Audi priamo z Ingolstadtu varuje pred pochybnými katalógmi a webstránkami, na ktorých je aktuálne možné nájsť automobily značky Audi v mimoriadne lákavých cenách, ktoré nezodpovedajú realite.
Pritom ide o inzeráty na vozidlá, ktoré ani nemusia existovať. Cieľom takýchto nekalých praktík je získanie pozornosti zákazníkov a finančný podvod, prípadne nalákanie potenciálnych záujemcov o vozidlá na autá, ktoré sú lepšie než v realite.
Audi tieto podvodné stránky a katalógy eviduje na domácom trhu v Nemecku, ale aj vo Švajčiarsku a v Rakúsku. Riziko naletenia na nekalé praktiky tak platia aj u nás, keďže veľká časť vozidiel na našich cestách pochádza z individuálnych dovozov práve z týchto krajín.
Podvodníci sa nebránia zadávaniu inzerátov s neexistujúcimi emailami, nefunkčnými telefónnymi číslami. Podľa informácii automobilky už existuje viacero zákazníkov, ktorí takýmto podvodníkom naleteli. Audi situáciu rieši s políciou a s príslušnými úradmi. Ak ste sa stali obeťou podobného podvodu, informujte o tom políciu.
AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: Audi
Komentáre k článku